AlarmRegionWiadomość dnia

Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]

„Katowice miastem nacjonalizmu” pod takim hasłem manifestować będą narodowcy w centrum miasta. Jak piszą organizatorzy, „Nie ma miejsca w naszym regionie na chore zapędy lewaków”.

 

 

Czytaj także: Polityczna burza ws. Wilczych Dołów w Gliwicach

Poprzednia manifestacja środowisk narodowych zakończyła się awanturą, rozwiązaniem i sprawami sądowymi. Radny Katowic Adam Lejman-Gąska złożył interpelację w sprawie planowanego na sobotę, 18 lipca wydarzenia.

-Jest to sytuacja dosyć gryząca się z tym miastem, miastem otwartości, z miastem, które jest miastem tolerancyjnym co wielokrotnie mieliśmy okazję obserwować czy to w czasie marszów równości, które się tu odbywały. Także dziwi mnie taka sytuacja, taka organizacja chcę zorganizować demonstrację. Oczywiście zgodnie z prawem jest do tego uprawniona mówi Adam Lejman-Gąska, radny miasta Katowice.

W odpowiedzi miasto tłumaczy, że nie może zabronić manifestacji. Odpowiedzieli też organizatorzy. Zarzucają radnemu, że próbuje zaistnieć w mediach.

 

Oświadczenie organizatorów marszu „Katowice miastem nacjonalizmu”:

„Warto przypomnieć, że w czasie gdy radny obudził się i chyba próbuje urządzić medialną kampanię (choć zorganizowaliśmy w poprzednim roku trzy manifestacje w Katowicach, podobnie koledzy z innych organizacji), jego partyjny kolega podlizuje się też takim ludziom jak my, deklarując np. swój udział w Marszu Niepodległości”.

 

W reakcji na wydarzenie nacjonalistów, swoją kontrmanifestację dokładnie o tej samej godzinie, ale kilkaset metrów dalej, zaplanowały lewicowe ugrupowania.

Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]
Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]
-Chcemy pokazać, że na Śląsku nie ma miejsca na nienawiść, na postawy ksenofobiczne, na homofobie, chcemy pokazać, że w tak podzielonym społeczeństwie dzisiaj musi być, jednak miejsce i na dialog i na szacunek i mimo tego że możemy mieć inne poglądy to musimy się szanowaćmówi Małgorzata Genderka, Przedwiośnie.

W obydwóch manifestacjach weźmie udział od 100 do 150 osób. Na placu Miarki spotkają się nacjonaliści, a na pl. Sejmu Śląskiego odbędzie się kontrmanifestacja „Mówimy nie nacjonalizmowi”. Początek w Katowicach w sobotę, 18 lipca o godz. 13.00.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

100% głosów policzone. Słupek Dudy mniejszy, ale reelekcja niezagrożona [WIDEO] PKW podała oficjalne wyniki wyborów

Kochają się, a mogą patrzeć na siebie przez kraty! Puma Kamila Stanka trafiła do ZOO w Chorzowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

3 osoby utonęły jednego dnia w Nakło-Chechło. Czy do tej tragedii musiało dojść? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “Marsz nacjonalistów przejdzie w sobotę przez Katowice! Radny chce go zablokować [WIDEO]”

 1. A czy ten radny chciał zablokować marsz LGBT kila dni temu w Katowicech .. Albo manifestują wszyscy niezależnie od światopoglądu , albo nikt.

  1. Art. 256. [Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego]
   § 1.
   Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

   § 2. 15
   Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
   § 3.
   Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
   § 4.
   W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close