AlarmRegionWiadomość dnia

Szok! Dzieciobójstwo w Żorach! Matka zamordowała chłopczyka po urodzeniu i zakopała! [WIDEO]

[Aktualizacja 22.01.2015] Kobieta został już tymczasowo aresztowana i przebywa w jednym ze śląskich aresztów śledczych. Sąd zdecydował, że spędzi tam najbliższe 3 miesiące.

 

 

29-letnia kobieta przyznała się podczas przesłuchania, że dziecko urodziło się żywe. Miała także zeznać, że zabiła je pod wpływem szoku poporodowego. Po pewnym czasie ukryła ciało. Prokuratura Rejonowa w Żorach która prowadzi śledztwo w tej sprawie wnioskuje o tymczasowe aresztowanie matki. Śledczy wciąz zbierają materiał dowodowy w sprawie, sprawdzają także, czy dzieciobójczyni pomagał ktoś z bliskich – np w ukryciu zwłok dziecka. Prokuratura zleciła sekcję odnalezionych zwłok noworodka. Jej wyniki mają określić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu chłopczyka.

 

Wcześniej pisaliśmy na ten temat:

-To jest nie do uwierzenia, po prostu nie mieści się w głowie, żeby tak wziąć i zabić własne dziecko. To mogła je przecież gdzieś oddać, co komu zrobiło takie dzieciątko, to jest zgroza – mówi pani Teresa, która od nas dowiedziała się o zabójstwie dziecka w Żorach. Sprawa lotem błyskawicy obiegła miasto. Mroczna jest tym bardziej, że dotyczy tragicznych wydarzeń sprzed roku.

 

Dzieciobójczyni z Żor to 29-letnia teraz kobieta. Jak wynika z policyjnego śledztwa, rok temu, zaraz po urodzeniu miała zabić własne dziecko i zakopać ciało. Sprawa wyszła na jaw po informacji od pracowników socjalnych o sytuacji życiowej kobiety. Poinformowali policję o tym, że nie są w stanie ustalić, co stało się z dzieckiem, które miało się urodzić na początku ubiegłego roku. Policja rozpoczęła śledztwo w tej zagmatwanej sprawie. 29-latkę zatrzymano. Wkrótce przyznała się podczas przesłuchania do dzieciobójstwa. Zabójstwo dziecka w Żorach miało mieć miejsce zaraz po jego narodzinach. Kobieta miała zamordować synka i zakopać jego zwłoki.

 

Zwłoki noworodka policjanci odnaleźli dzień po tym, jak kobieta przyznała się zabójstwa dziecka. -Zostały znalezione w dzielnicy Rogoźna, gdzie zakopane były w kompleksie leśnym nieopodal ulicy Karłowicza. Na miejscu pracę grupy dochodzeniowo-śledczej nadzorował prokurator, który jeszcze wczoraj zarządził sekcję zwłok. Jej  wyniki mają potwierdzić wcześniejsze zeznania matki oraz pomóc w ustaleniu szczegółowych okoliczności śmierci chłopca – mówią policjanci z KWP Katowice.

Za zabicie dziecka 29-letniej kobiecie z Żor grozi do 5 lat więzienia. Trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie wkrótce zadecyduje prokurator i sąd, który pod uwagę weźmie także wcześniejszą przeszłość kryminalną kobiety.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close