RegionWiadomość dnia

[SZOK] Musiał się napić dlatego złamał przepisy kwarantanny. Pijany zasnął na ławce

Choć czasy mamy trudne to dalej ludzka głupota i skrajna nieodpowiedzialność sięga granic. Mężczyzna, który miał obowiązek pozostać w kwarantannie uciekł by…napić się alkoholu. Został znaleziony kompletnie pijany na ławce. Policja rozkłada ręce bo to naprawdę nie jest śmieszne.

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do nawet 30 tys. złotych grzywny grozi kompletnie nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Międzyrzecza, który był objęty kwarantanną po powrocie ze Szwecji. Mężczyzna mimo zakazu wymknął się z domu by uwaga – napić się alkoholu. Policjanci szukali go przez kilka godzin aż w końcu znaleźli na jednym z pobliskich blokowisk. 58-latek był kompletnie pijany i spał na ławce. Musimy mieć świadomość, że to nie czas na takie wybryki a zachowanie tego typu może być fatalne w skutkach. Przypomnijmy, że koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie bardzo szybko głównie przez kontakt człowieka z człowiekiem. Dlatego też zachowanie mężczyzny było skrajnie nieodpowiedzialne i zapewne zostanie adekwatnie ukarane. Dodajmy, że od kilku dni w Polsce wprowadzono stan epidemii co oznacza m.in., że kary za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może kosztować nawet 30 tys. złotych. Miejmy w tych trudnych czasach na uwadze nie zdrowie swoje ale także i innych – bądźmy odpowiedzialni, a wspólnie dołożymy cegłę do walki z epidemią.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie lubuskiej PolicjiNa terenie powiatu międzyrzeckiego jest już ponad 80 osób objętych kwarantanną. Do każdej z nich docierają policjanci i sprawdzają, czy przestrzega zasady kwarantanny i czy przebywa w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami- kontaktują się za pomocą telefonu komórkowego. W momencie, kiedy osoby poddane kwarantannie są zdyscyplinowane i dokładnie przestrzegają zasad, kontrole kilkudziesięciu adresów, trwają naprawdę szybko i przebiegają bez większych problemów. Jednak kiedy nie odbierają telefonów, czy po prostu opuszczają wyznaczone miejsca, wtedy wszystkie siły i środki kierowane są do tego, aby w jak najkrótszym czasie ustalić miejsce pobytu osoby. Niestety wiemy, że z dnia na dzień osób objętych kwarantanną będzie coraz więcej, przez co kontrole znacznie się wydłużą. – co daje do myślenia, pozwólmy Policji pracować i skupiać się na rzeczach naprawdę istotnych. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Mniej pociągów i tramwajów od 23 marca. Wszystko przez koronawirus [WIDEO]

Strzelanina w Katowicach: Znamy NOWE FAKTY! Zobaczcie WIDEO

Aplikacja „Kwarantanna domowa” już jest. Jak działa?

źródło: Lubuska Policja

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close