RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpitale już zamykają oddziały obawiając się jesiennej fali koronawirusa! Tak jest np w Jaworznie

Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie wstrzymuje działalność trzech oddziałów: ginekologiczno-położniczego (w części położniczej), neonatologii i rehabilitacyjnego. Powód? Koronawirus.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!


– Musieliśmy podjąć tę decyzję, bo na dzisiaj sytuacja wygląda bezpiecznie i mogłyby te oddziały funkcjonować. Ale wiemy już, że najprawdopodobniej końcem sierpnia, będzie znowu prośba ze strony wojewody ze względu na pojawiające się nowe zachorowania, na odtworzenie sukcesywne oddziałów COVID-owych. My jako miasto mieliśmy dużo, bo 80 łóżek w tej kulminacji wiosennej uruchomionych i one były wszystkie zajęte – mówi Monika Bryl, wiceprezydent Jaworzna.

Szpitale już dmuchają na zimne i szykują się na nową falę COVID-19. Niektóre już zamykają oddziały!
Szpitale już dmuchają na zimne i szykują się na nową falę COVID-19. Niektóre już zamykają oddziały!

Miasto jednak uspokaja i zapewnia, że szpital ma podpisane porozumienia między innymi z pobliskimi szpitalami w Sosnowcu czy Chrzanowie. Oddziały nie będą działać przez pół roku. Oprócz epidemii, powodem są też problemy kadrowe.

– Taki wniosek wpłynął, w tej chwili czekamy na opinię Narodowego Funduszu Zdrowia, w zależności od tej opinii, jaka przyjdzie, będziemy dalej procedować nad tymi wnioskami. Wnioski wpłynęły na okres sześciu miesięcy, tak aby można było przygotować oddziały do ponownego startu mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Tylko na wiosnę do jaworznickiego szpitala trafiło ok. 2 tysiące pacjentów chorych na koronawirusa.

Szpital w Jaworznie jest kolejną placówką w woj. śląskim, która zamyka odziały. Od 1 lipca, z powodu braku lekarzy, w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku nie działają otolaryngologia, otolaryngologia dziecięca, oddział wewnętrzny i pediatria.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad tysiąc ton niebezpiecznych odpadów wywieziono z mysłowickiej Brzezinki [WIDEO]

Oto największy odkryty aquapark w Polsce! Powstał w Energylandii [WIDEO]

Maturzyści polegli na matematyce. Co czwarty nie zdał egzaminu dojrzałości [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close