RegionWiadomość dnia

Szykuje się niezły bałagan z egzaminami w 8 klasach i gimnazjach. Uczniowie trafią do osobnych klas!

W tym roku szkolnym odbędzie się pierwszy po reformie oświaty egzamin dla uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Osuszanie KAŁUŻY i podryw na elektryczne BMW


Będzie składał się z 3 części – języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, a nie jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego – 5 lub 6. Będzie zatem mniej obciążający zarówno dla uczniów, jak i dyrekcji szkół.

-Cały czas dążymy do tego, aby egzaminy sprawdzały umiejętności i wyraźnie to widać w przykładowych zadaniach, które znajdują się na stronie Centralnej Komisji i Okręgowych Komisji. Są to zadania z poszczególnych przedmiotów i faktycznie są to zadania dotyczące głównie umiejętności już z tej nowej podstawy programowej – mówi Urszula Okrajni, wicedyrektor OKE w Jaworznie.

Absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy swoje egzaminy będą pisali pod koniec tego roku szkolnego czeka osobna rekrutacja. Nietypowe będzie to, że absolwenci zarówno gimnazjów, jak i szkół podstawowych w kolejnym etapie nauczania mogą spotkać się w jednej szkole, ale nie w jednej klasie.

-Jeżeli na przykład w jakimś liceum na terenie woj. śląskiego do tej pory były przewidzianych 2, 3, 4 klasy, czyli oddziały – w tym roku, czyli w porozumieniu z organami prowadzącymi, będą uruchomione osobne oddziały dla gimnazjów, czyli dla absolwentów gimnazjów i osobne oddziały dla absolwentów szkół podstawowych. Różnie to w różnych szkołach wygląda – mówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

Nietypowe będzie to, że absolwenci zarówno gimnazjów, jak i szkół podstawowych w kolejnym etapie nauczania mogą spotkać się w jednej szkole, ale nie w jednej klasie
Nietypowe będzie to, że absolwenci zarówno gimnazjów, jak i szkół podstawowych w kolejnym etapie nauczania mogą spotkać się w jednej szkole, ale nie w jednej klasie

Egzaminy gimnazjalne odbędą się 10-12 kwietnia 2019, ośmioklasiści napiszą swoje od 15-17 kwietnia. Do egzaminów przystąpi łącznie ponad 80 tys. uczniów.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close