Region

Tanajno zakłada nową partię. Ogłosił to na Śląsku [WIDEO]

Powstaje nowa partia. Kandydat na prezydenta RP Paweł Tanajno ogłosił w sobotę w Zabrzu utworzenie partii Strajk Przedsiębiorców. Jego zdaniem układ polityczny w Polsce trzeba rozbić, tak jak w latach 80-tych.

– Wcześniej była to jedna partia PZPR, a dzisiaj ten PZPR sklonował na 5 partii politycznych, jakie mamy w Sejmie. Czas z tym skończyć. Czas by obywatele mieli głos przewodni i ta partia, która tu powstaje ma być zaprzeczeniem wszystkich standardów partyjnych, jakie znamy. Ma być głosem obywateli. Ma być oddolną formacją, dzięki której każdy z nas może wykonać swoje bierne prawo wyborcze i może mieć realny, suwerenny wpływ na władzęmówi Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta RP.

Jeszcze do niedawna Tanajno nie planował stworzenia nowej partii. Jednak pod wpływem głośnych protestów, które odbyły się w wielu miastach w Polsce, również w Katowicach, wytworzyła się, jak mówi, oddolna siła i inicjatywa.

– Będę kandydował jako bezpartyjny prezydent. Ja nie inicjowałem tej partii, ale społeczność małych i średnich przedsiębiorców poprzez zaniedbania polityków nie ma możliwości żadnego zrzeszania sięmówi Tanajno.

Teraz rusza zbiórka podpisów potrzebnych do rejestracji partii Strajk Przedsiębiorców, co mam nastąpić w ciągu kilku miesięcy.

Autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close