KrajRegion

Tarcza Antykryzysowa: O Jaką pomoc możesz wnioskować do Urzędu Pracy?

Chcesz uzyskać dofinansowanie kosztów działalności, pożyczkę albo dopłatę do wynagrodzeń pracowników? Ministerstwo Rozwoju podpowiada, gdzie i jakie wnioski złożyć.

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jesteś samozatrudniony i potrzebujesz dofinansowania kosztów swojej działalności gospodarczej? Masz prawo do dofinansowania w wysokości od 1300 do 2340 zł miesięcznie. Wniosek możesz złożyć do urzędu pracy w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru.

Prowadzisz firmę, która – włącznie z Tobą – zatrudnia do 9 osób? Możesz otrzymać pożyczkę w wysokości 5 tys. zł. Jeśli przez 3 miesiące utrzymasz zatrudnienie, możesz uzyskać jej umorzenie. W tym celu złóż wniosek do urzędu pracy w formie elektronicznej, za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub papierowej.

Prowadzisz firmę, która zatrudnia do 249 osób, a przez epidemię COVID-19 spadły Ci obroty? Możesz uzyskać dopłatę do zatrudnienia Twoich pracowników w wysokości od 1300 do 2340 zł. W tym celu złóż wniosek do urzędu pracy – w formie elektronicznej, za pośrednictwem portalu praca.gov.pl lub papierowej.

Prowadzisz mikro, małą, średnią lub dużą firmę, a przez epidemię COVID-19 spadły Ci obroty? Możesz na 3 miesiące wysłać pracowników na tzw. przestój ekonomiczny, a państwo maksymalnie do połowy minimalnego wynagrodzenia plus składki należne od pracodawcy dołoży do obniżonych wynagrodzeń. Wniosek elektroniczny w tej sprawie trzeba złożyć do Wojewódzkiego Urzędu Pracy za pomocą portalu Praca.gov.pl.

Prowadzisz mikro, małą, średnią lub dużą firmę, a przez epidemię COVID-19 spadły Ci obroty? Masz prawo do obniżenia wymiaru czasu pracy w swojej firmie i uzyskania państwowych dopłat do wynagrodzeń Twoich pracowników. Wniosek elektroniczny w tej sprawie trzeba złożyć do Wojewódzkiego Urzędu Pracy za pomocą portalu Praca.gov.pl.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy każdy, nawet dzieci, będzie musiał zasłaniać nos i usta? ODPOWIADAMY

Koronawirus na Śląsku: Służby świąt nie mają. To wyjątkowo pracowita Wielkanoc

Puste kościoły i smutna Wielkanoc w czasie epidemii koronawirusa [WIDEO, ZDJĘCIA]

 

źr. Ministerstwo Rozwoju

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close