KategoriaRegionWiadomość dnia

Tarnowskie Góry: 5G w Pniowcu – odbyło się spotkanie w remizie OSP

Ostatnio informowaliśmy Państwa o tym, że mieszkańcy Pniowca, dzielnicy Tarnowskich Gór nie chcą nadajnika sieci 5G, który ma stanąć na jednej z prywatnych działek. Wczoraj (14.10) w tej sprawie odbyło się spotkanie w remizie OSP Pniowiec, na które zaproszono przedstawicieli starostwa powiatowego. Jak przebiegły rozmowy?

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Mieszkańcy Pniowca, zielonej i spokojnej dzielnicy Tarnowskich Gór, nie chcą 45 metrowego nadajnika sieci 5G na jednej z prywatnych działek. Szerzej o ich obawach, petycji oraz braku zgody na budowę wieży opowiadaliśmy w jednym z naszych materiałów we wtorek. [LINK]

Wczoraj (14.10)  o 19:00 odbyło się spotkanie w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Pniowcu, na które jak mówią mieszkańcy, zostali również zaproszeni przedstawiciele starostwa powiatowego. Jednak jak się dowiedzieliśmy od Honoraty Świętek, która jest członkiem rady dzielnicy Pniowiec i równie aktywnie działa wokół tematu wieży 5G, mimo wysłanych zaproszeń – nikt ze starostwa się nie pojawił. Na pytanie dlaczego nikt z powiatu nie przyjechał na spotkanie, Michał Kampa rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Tarnowskich Górach odpowiedział, że starostwo nie otrzymało żadnego zaproszenia. Co ciekawe na spotkaniu pojawił się natomiast przewodniczący rady miejskiej Tarnowskich Gór Adrian Wolnik, którego mieszkańcy poprosili o wspólne wypracowanie innego pomysłu dotyczącego nadajnika 5G. Chodzi np. o umieszczenie wieży w nowych strefach ekonomicznych Tarnowskich Gór, z dala od zabudowań mieszkalnych.

Do 8 grudnia br. inwestor ma czas na uzupełnienie brakujących dokumentów i dopiero po tym terminie starostwo będzie zobowiązane do wydania decyzji w sprawie budowy nadajnika.

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Lekarze o słowach Sasina: To dla nas policzek! Jest reakcja Śląskiej Izby Lekarskiej

Naukowcy badają odporność mieszkańców Śląska i Zagłębia na koronawirusa

Coraz więcej wody w śląskich rzekach! Pod Gliwicami ewakuowano zwierzęta z gospodarstw [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close