KrajRegion

Ten skrót może uratować Ci życie. KONIECZNIE zamieść go w liście kontaktów

W chwili wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE jest znany przez ratowników na całym świecie i może uratować życie, gdyż w razie potrzeby pozwala na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym.

Na przykład w chwili nagłego zasłabnięcia, utraty przytomności, gdy praktycznie z poszkodowanym nie ma żadnego kontaktu, pod właśnie takim skrótem będzie można się skontaktować z osobą, która przekaże podstawowe informacje na nasz temat, jak imię i nazwisko, grupa krwi, choroby na które cierpimy, przyjmowane leki, problemy ze zdrowiem, alergie itp.

Aby zwiększyć prawdopodobieństwo skontaktowania się z osobą mogącą udzielić informacji, można umieścić w telefonie więcej numerów takich osób oznaczając je kolejno: ICE1, ICE2, ICE3 itp.

OGLĄDAJ TAKŻE: Problem z remontem ul.Katowickiej w Bytomiu 21.09.2018

Akcja umieszczania numerów do osób najbliższych zapoczątkowana została przez włoskie media i w początkowym okresie polegała na noszeniu w portfelu lub dokumentach specjalnej plastikowej karty ICE, na której były podane podstawowe dane jak imię i nazwisko oraz 3 numery telefonów do osób, z którymi można się skontaktować w nagłym wypadku. Nie wszyscy jednak noszą przy sobie dokumenty, dlatego też plastikową kartę zastąpiono telefonem komórkowym, który nosi przy sobie prawie każdy.

ICE (In Case of Emergency) – anglojęzyczny skrót oznaczający dosłownie „w nagłym wypadku”. Policja apeluje do wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych o zapisanie pod właśnie takim skrótem, numeru telefonu do osoby najbliższej, która mogłaby w razie np. wypadku przekazać służbom ratowniczym wszystkie niezbędne dane.

OGLĄDAJ TAKŻE SPOT SILESIA FLESZ:

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close