RegionWiadomość dnia

Ten strażnik miejski może jeść z miski, spać w pracy i pchać się na kolana ;)

Straż Miejska w Sosnowcu ma nowego Inspektora. Ten w odróżnieniu od innych pracowników ma cztery łapy. Czteromiesięczny kundelek został adoptowany przez strażników i choć sam munduru nie może ubrać, to można go uważać za pełnoprawnego funkcjonariusza.

 

 

Kryminalna rozrywka w TVS! „Napisała: Morderstwo” od wtorku do czwartku o 21.25


Kilka dni temu jeden z mieszkańców znalazł porzuconego psa na ul. Małachowskiego, niedaleko siedziby sosnowieckiej straży. Przyprowadził go, a strażnicy zawieźli go do schroniska. Gdy okazało się, że przez dwa tygodnie nie zgłosił się po niego właściciel – postanowili go adoptować.

– Na początku był bardzo nieśmiały. Z każdym dniem coraz bardziej się przekonuje do nas wszystkich, coraz bardziej rozrabia, bawi się i cieszy. Widać, że to jest piesek, który miał jakieś przejścia, bo jest bardzo nieufny wobec mężczyzn. Śmiejemy się wręcz, że to jest taki damski pies, bo towarzyszy każdej pani w straży – mówi mł. insp. Katarzyna Sowa, Straż Miejska w Sosnowcu.

Inspektor na brak towarzystwa nie może narzekać, bo straż pracuje 24 godziny na dobę, więc zawsze w pobliżu jest ktoś, kto się nim zajmie: da jeść, czy wyprowadzi na spacer. Gest strażników chwalą też sosnowieccy urzędnicy i sami zachęcają mieszkańców do adopcji czworonogów.

– Sam wczoraj adoptowałem pieska ze schroniska sosnowieckiego. Już jest u nas w domu, z dziećmi, Pirat sobie smacznie śpi. Byłem tam też osobiście wczoraj i widziałem w jakich fajnych te psy są tam wychowywane. Bo to trzeba powiedzieć: one są tam wychowywane, a nie tylko trzymane mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Jedno wiadomo na pewno – Inspektor to chyba jedyny strażnik miejski w Polsce, któremu na sucho ujdzie… spanie na służbie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Powstała specjalna poradnia dla covidowych ozdrowieńców. Bez kolejek do specjalistów

Ministerstwo Zdrowia sprawdza aferę ze szczepieniami aktorów. „To nieetyczne”

Podatek cukrowy rozłoży na łopatki branżę napojów? Ceny tych słodzonych cukrem poszybowały w górę!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close