Region

Testy na koronawirusa przy galerii Libero w Katowicach. Wiemy ile kosztuje badanie [WIDEO]

Wystarczyło podjechać i zapłacić, by poddać się testowi na obecność koronawirusa. To usługa dla osób prywatnych stworzona przez Laboratorium Genetyczne Gyncentrum z Sosnowca. Specjalne stanowisko powstało przy galerii Libero w Katowicach. Chętnych, pomimo dość wysokiej ceny, nie brakowało.

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

 

Kierowca zawodowy, nie obowiązuje kwarantanna po prostu żeby wiedzieć po pięciu tygodniach w trasie czy jestem bezpieczny w domu z rodziną. Nawet się zdecydowałem na pięć tygodni siedzenia w trasie, bo nikt nam nie zapewnia testów jako kierowcom zawodowym. Niektórzy się boją zjeżdżać do domu, niektórzy na weekendach śpią w spartańskich warunkach, w kabinach, pracodawca im tam jakieś kontenery zapewnia, no i tak to wygląda – mówi Grzegorz, mieszkaniec Zabrza.

Testom hipotetycznie poddać się może każdy, chociaż w przypadku osób które nie mają żadnych objawów i nie miały kontaktu z osobą u której potwierdzono zakażenie raczej mija się to z celem. Z resztą w laboratorium przypominają, że jeżeli ktoś ma objawy zarażenia koronawirusem, to powinien się zgłosić do sanepidu.

Sporo lekarzy, którzy nie pracują w jednostkach szpitalnych, ale prowadzą swoje praktyki prywatne albo w jakichś prywatnych przychodniach i nie mogą przez szpital się zbadać. Również takie osoby się do nas bardzo często zgłaszają i proszą o zrobienie wymazu – Paulina Kępińska, Laboratorium Genetyczne Gyncentrum.

Testy na koronawirusa przy galerii Libero w Katowicach. Wiemy ile kosztuje badanie [WIDEO]
Testy na koronawirusa przy galerii Libero w Katowicach. Wiemy ile kosztuje badanie [WIDEO]
Gyncentrum jest akredytowane do wykonywania testów na obecność SARS CoV-2 przez Ministerstwa Zdrowia. Na terenie śląska działają dwa punty – jeden zlokalizowany jest w Sosnowcu, a drugi właśnie w Katowicach.

Procedura wygląda w ten sposób, że pacjenci rejestrują się przez formularz online. Można było to zrobić od piątku i na tę chwilę mamy już pacjentów umówionych na cały tydzień w obu punktach – mówi Aleksandra Raida, Laboratorium Genetyczne Gyncentrum.

Punkty w Sosnowcu i Katowicach są czynne dwie godziny. Wyników można się spodziewać w ciągu 48 godzin, pacjent otrzymuje je drogą mailową. Test to badanie genetyczne, rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia. Koszt takiego badania to 500 złotych.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa wydłuża ważność prawa jazdy. To nie żart! Weszły nowe przepisy!

Czeka nas rekordowa susza na Śląsku? Prognozy są zatrważające!

Żory: Kolejne maseczki trafią do mieszkańców miasta. Sprawdź, gdzie będzie można je otrzymać

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Testy na koronawirusa przy galerii Libero w Katowicach. Wiemy ile kosztuje badanie [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close