KrajRegion

To już dziś! „Nie rzucim ziemi…” w Piekarach Śląskich! Jak dojechać?

Nie rzucim ziemi…, czyli wyjątkowe widowisko teatralno-muzyczne z okazji 100-lecia II Powstania Śląskiego, odbędzie się już dziś (23 sierpnia)! Sprawdź najważniejsze informacje techniczne dotyczące wydarzenia.

 

Trwają Metropolitalne Obchody 100. Rocznicy II Powstania Śląskiego! W związku z tym już dziś, w niedzielę 232 sierpnia przy Kopcu Wyzwolenia o godz. 20.30 odbędzie się widowisko teatralno-muzyczne – „Nie rzucim ziemi…”.

 

Uwaga! Sprawdź najważniejsze informacje

Organizacja ruchu w dniu 23.08.2020 r. w godz. 6.00-24.00 w rejonie Kopca Wyzwolenia w związku z Metropolitalnymi Obchodami 100. Rocznicy II Powstania Śląskiego:

Organizacja ruchu - Kopiec Wyzwolenia (fot. piekary.pl)
Organizacja ruchu – Kopiec Wyzwolenia (fot. piekary.pl)

 

Jak podaje portal piekary.pl, w dniu organizacji wydarzenia ul. Jana Pawła II na odcinku od ul. Bytomskiej do Obwodnicy Zachodniej (DW 911), będzie jednokierunkowa (wjazd od ul. Bytomskiej). Miejsca parkingowe dla publiczności wyznaczone będą na ul. Jana Pawła II po obu stronach jezdni.

Dla mieszkańców przygotowano dwa bezpłatne autobusy, które odjadą o godzinie 19.15 z ulicy Sadowskiego (Dąbrówka Wielka) oraz ulicy Tarnogórskiej (Kozłowa Góra) w kierunku “Na Kopiec Wyzwolenia”.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne oraz rygory organizacji imprez, dla publiczności rozstawione będą miejsca siedzące, każdy z widzów będzie miał wyznaczoną przestrzeń o powierzchni 5 m². Przymusowe jest także zakrywanie nosa i ust. W przypadku zaostrzenia rygorów bezpieczeństwa możliwe są zmiany w przebiegu wydarzenia.

 

Współproducentem widowiska jest Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich wraz z Teatrem Śląskim. Mecenasem spektaklu jest Miasto Piekary Śląskie.

Zadanie dofinansowano ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “To już dziś! „Nie rzucim ziemi…” w Piekarach Śląskich! Jak dojechać?”

  1. Szanowni Państwo niestety ze względu na warunki atmosferyczne zmuszeni
    jesteśmy do odwołania dzisiejszego widowiska teatralno-muzycznego „Nie rzucim ziemi..” Niestety przegraliśmy z pogodą. Względy bezpieczeństwa nie pozwoliły na jego odbycie się w dniu dzisiejszym.

    Zapraszamy jutro – 23 sierpnia, godz. 20.30.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close