RegionWiadomość dnia

Tragiczny wypadek w Kleszczowie pod Gliwicami: Zatrzymano kierowcę VW

W związku z wypadkiem w Kleszczowie pod Gliwicami, w którym zginęło 9 osób a 7 zostało rannych, zatrzymany został kierowca, który mógł doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


Jak poinformowała gliwicka prokuratura, w związku z wypadkiem do jakiego doszło na DK 88 w rejonie węzła Kleszczów – zatrzymany został kierowca samochodu, którego zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. W poniedziałek, 24 sierpnia kierowca ma zostać przesłuchany – wtedy zapadną kolejne decyzje śledczych co do niego i o wszczęciu śledztwa.

Tragiczny w skutkach wypadek na DK 88 w rejonie węzła Kleszczów miał miejsce w sobotę, 22 sierpnia około 22.30. W zderzeniu busa Renault Traffic z autokarem zginęło 9 osób – wszyscy, którzy podróżowali busem. 7 osób z autokaru zostało rannych. Wszyscy trafili do szpitali.

Bus, jadący od Gliwic w kierunku Wrocławia przewrócił się na jezdnię. Sunąc po niej znalazł się na przeciwnym pasie ruchu, gdzie uderzył w niego jadący z naprzeciwka autokar. Ten uderzył w dach sunącego bokiem po jezdni busa.

Na razie nie wiadomo dokładnie w jakich okolicznościach doszło do tragedii. Wg policji, która wciąż ustala szczegóły wypadku – prawdopodobnie kierowca busa usiłował uniknąć zderzenia z innym samochodem i wykonywał manewr, przez który stracił panowanie nad samochodem, a ten przewrócił się.

Niewykluczone, że samochodem, z którym zderzenia chciał uniknąć kierowca busa był VW, którego kierowcę zatrzymano. Jak mówi prokuratura – to kierowca samochodu „nie biorącym udziału w zdarzeniu, a której zachowanie mogło je spowodować”. W poniedziałek mężczyzna ma być przesłuchany, wtedy także zapadnie decyzja o wszczęciu śledztwa, które najprawdopodobniej będzie prowadzone pod kątem sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

 

źródło: Polsat News
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9 osób zginęło w wypadku pod Gliwicami! Zderzenie busa i autokaru na DK 88 w Kleszczowie

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek pod Gliwicami. 9 osób zginęło w busie na DK 88 w Kleszczowie!

Solidarność ostrzega: Zwolnienia grupowe w sieci Carrefour mogą być większe niż 400 osób!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close