KrajRegionWiadomość dnia

Wojewoda Śląski składa kondolencje rodzinom ofiar wypadku na DK 88 [WIDEO]

– Nie pamiętam takiego wypadku drogowego, w jednym momencie, w jednym pojeździe śmierć poniosło aż 9 pasażerów – powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski podczas briefingu prasowego poświęconego tragicznemu wypadkowi drogowemu na DK88.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W wyniku zderzenia busa z autobusem zginęli wszyscy pasażerowie busa: 7 osób pochodzących z województwa podkarpackiego, 1 osoba z woj. lubuskiego. Jedna osoba była obywatelem Słowenii – to kierowca busa.

Zostali również poszkodowani pasażerowie autobusu. Są to głównie mieszkańcy województwa śląskiego. 6 osób z lżejszymi obrażeniami zostało przetransportowanych do placówek medycznych w woj. śląskim. Kierowca autobusu, który był najciężej poszkodowany, został odtransportowany helikopterem ratunkowym. Wszystkie rodziny zostały objęte pomocą psychologiczną.

Briefing prasowy wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka

Briefing prasowy przed siedzibą KM Policji w Gliwicach poświęcony wypadkowi na DK 88. W spotkaniu z mediami udział wzięli wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz komendant gliwickiej jednostki policji insp. Marek Nowakowski i komendant gliwickiej PSP st. bryg. Roman Klecha.#BRIEFING #Gliwice#wypadek #Kleszczów #ŚLĄSKIE

Opublikowany przez Jarosława Wieczorka – Wojewodę Śląskiego Niedziela, 23 sierpnia 2020

Wojewoda Jarosław Wieczorek złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar wypadku. Wojewoda również podziękował wszystkim służbom, które z narażeniem zdrowia śpieszyły, by ratować zdrowie i życie poszkodowanych w wypadku.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek jest także w kontakcie z wojewodą podkarpacką Ewa Leniart, której przekazał również kondolencje z powodu tragicznej śmierci mieszkańców. Śląskie służby zarządzania kryzysowego są w stałym kontakcie z CZK województw podkarpackiego i lubuskiego.

 

źródło: facebook Jarosław Wieczorek Wojewoda Śląski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9 osób zginęło w wypadku pod Gliwicami! Zderzenie busa i autokaru na DK 88 w Kleszczowie

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek pod Gliwicami. 9 osób zginęło w busie na DK 88 w Kleszczowie!

Solidarność ostrzega: Zwolnienia grupowe w sieci Carrefour mogą być większe niż 400 osób!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close