RegionSport

To koniec hokejowej Polonii Bytom i profesjonalnego hokeja w mieście! [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że to koniec profesjonalnego hokeja w Bytomiu. Towarzystwo Miłośników Hokeja Polonia Bytom będzie likwidowane!

 

 

#WIOSNA chce zamykać kopalnie na Śląsku!? I dlaczego prezydent Mysłowic szuka truciciela kotów? Sprawdź najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ!

Z lodowiska śmiało korzystać mogą amatorzy, bo era profesjonalnego hokeja w Bytomiu właśnie dobiega końca...
-Towarzystwo Miłośników Hokeja Polonia Bytom jest postawione w stan likwidacji. Mamy rok na to żeby je zlikwidować i przez ten rok spłacić jak najwięcej długów (…) drużyna podjęła decyzję, że nie wychodzi na lód i nie dokończy sezonu, więc wycofaliśmy ją z rozgrywek – mówi Andrzej Banaszczak, ostatni prezes hokejowej Polonii Bytom.

Oznacza to, że pierwszej drużyny w Bytomiu nie będzie. Młodzież i dziewczęta mają funkcjonować w nowym stowarzyszeniu, które chce stworzyć miasto. O problemach klubu głośno mówi się od kilkunastu tygodni. Te spowodowane są głównie finansami –stowarzyszenie i spółka w sumie mają ponad dwa mln zł długu. Miasto w piątek zdecydowało o przyznaniu klubowi dotacji w wysokości 40 tys. zł na pokrycie kosztów organizacji i uczestnictwa w meczach barażowych o utrzymanie w Polskiej Hokej Lidze.

Wczoraj po południu na facebooku ukazało się oświadczenie zawodników bytomskiej Polonii, w którym można przeczytać:

„(…) profesjonalne uprawianie sportu nie opiera się jedynie na organizacji meczów. Dochodzi do tego zapewnienie sprzętu w postaci np. kijów które łamią się bardzo często i ich brak uniemożliwia wykonywanie swoich obowiązków tak jak się tego od nas oczekuje. Nie sposób zapomnieć o pieniądzach za wykonywaną prace. Zawodnicy, trenerzy, masażyści i kierownicy podpisując kontrakty oczekują zapłaty, która przy kwocie 40.000zł jest niemożliwa”

 

Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, a niegdyś także prezes hokejowej Polonii sprawę komentuje krótko.

-Od początku mówiliśmy, że nie zapłacimy zobowiązań klubu. Możemy zapewnić środki na organizację spotkań i takie środki zapewniliśmy zgodnie z wykazem kosztów, które przekazał nam prezes klubu. Trzeba pamiętać, że klub nadal na majątku gminy prowadzi działalność, z której pozyskuje przychody – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Kto jest winny upadku hokejowej Polonii Bytom?

-Do niedawna miał umowę reklamową z dużą firmą. Gdzie trafiały te środki skoro od miesięcy są te zaległości? Myślę, że drużyna czy też sportowcy pytania kierują nie do tych osób, do których powinni. Trzeba pamiętać, że ktoś na ich kontraktach złożył podpisy – dodaje Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Ostatni prezes hokejowej Polonii na postawione przez prezydenta pytania odpowiada bez ogródek. -Biuro TMH Polonii jest otwarte – można zawsze przyjść, zapytać, skontrolować. My nie mamy żadnych tajemnic. Pieniądze są wydawane na spłatę urzędu skarbowego, ZUS-u i innych wierzycieli – wylicza Andrzej Banaszczak, ostatni prezes hokejowej Polonii Bytom.

 

Wszystko wskazuje na to, że to koniec profesjonalnego hokeja w Bytomiu. Towarzystwo Miłośników Hokeja Polonia Bytom będzie likwidowane!
Wszystko wskazuje na to, że to koniec profesjonalnego hokeja w Bytomiu. Towarzystwo Miłośników Hokeja Polonia Bytom będzie likwidowane!

Władze Bytomia wciąż chcą wybudować nową halę lodową. Rozważają też, czy na terenie miasta nie powinien powstać nowy klub, który zajmie się szkoleniem młodzieży.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close