AlarmRegion

To koniec Platformy Obywatelskiej w Rudzie Śląskiej? Struktury partii rozwiązane!

Struktury Platformy Obywatelskiej w Rudzie Ślaskiej rozwiązane. Decyzję podjęły władze partii.

 

 

Śląskie kopalnie do likwidacji! To już postanowione! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Podstawą tej decyzji była lokalna koalicja Platformy Obywatelskiej z PiS-em w Rudzie Śląskiej. Dla nas jest to niedopuszczalne żeby z PiS-em zawiązywać taką koalicję. Niestety w Rudzie Śląskiej taka koalicja się zawiązała, stąd podjęliśmy trudną decyzję, ale trzeba budować te struktury od nowa mówi Maciej Kolon, sekretarz regionu Platformy Obywatelskiej.

Aleksandra Skowronek, przewodnicząca klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Ruda Śląska została zawieszona w prawach członka partii. Dziś telefonu od nas nie odebrała. Władze Rudy Śląskiej co do tego, że koalicja funkcjonowała nie ma wątpliwości.

 

-Spotkania jakie się odbywają przed sesjami rady, jakby się Pani przyjrzała wynikom głosowań na komisjach to zarówno przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości jak i Koalicji Obywatelskiej wstrzymują się od głodu czekając na ustalenia partyjne jak głosować podczas sesji Rady Miasta. Przecież to widać gołym okiem i twierdzenie, że tej koalicji nie ma jest tak naprawdę mydleniem oczu – podkreśla Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Co najciekawsze w całej sytuacji – o tym, że żadnej koalicji nie ma mówią wprost radni Prawa i Sprawiedliwości.

Takiej koalicji nigdy nie było, nie ma tej koalicji i nigdy koalicji nie będzie. To próba ze strony prezydent Grażyny Dziedzic i pana Krzysztofa Mejera rozbicia opozycyjnej rady miasta, w której opozycja ma większość. Głosujmy niezależnie, podejmujemy decyzje które są w jak najlepszym interesie miasta. Pani Grażyna Dziedzic chce podwyżki śmieci, chce podnieść podatki. My niezależnie głosujemy tak żeby sprzeciwiać się tym projektom uchwał, które są szkodliwe dla miastamówi Mariusz Pakuza, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Za przeprowadzenie nowych wyborów i odbudowę struktur odpowiedzialna będzie radna sejmiku Urszula Koszutska.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close