RegionWiadomość dnia

Tragedia pod Gliwicami. Rowerzystka zabita kamieniem?

Okropna tragedia w Sośnicowicach pod Gliwicami. Prawdopodobnie od uderzenia kamieniem w głowę zginęła rowerzystka!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, co politycy robią na Śląsku w stajniach i jak kupić wóz strażacki za grosze!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Wypadek miał miejsce w piątek, 8 listopada około godziny 15.30. Wówczas gliwicka policja otrzymała zgłoszenie śmiertelnego wypadku przy ul. Raciborskiej w Sośnicowicach. Jak wynikało z opisu zdarzenia – w pewnym momencie na tej samej wysokości znaleźli się samochód ciężarowy i rowerzystka, jadąca z naprzeciwka, lecz po chodniku. Kobieta nagle przewróciła się. Na udzielenie pomocy było za późno.

 

Na miejsce natychmiast pojechały wszystkie służby, policyjna ekipa śledcza, prokurator oraz lekarz patolog. Rozpoczęto drobiazgowe oględziny miejsca zdarzenia oraz samochodu ciężarowego. 27-letni kierowca był trzeźwy, a prowadzona przez niego ciężarówka nie nosiła żadnych śladów zderzenia z rowerem.

 

W powyższej sprawie prowadzone jest dochodzenie, które wyjaśni przyczyny tragedii. Powołani zostaną biegli – ich zadaniem będzie rekonstrukcja wypadku oraz odtworzenie mechanizmu śmierci 61-letniej kobiety. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną śmierci rowerzystki mogło być uderzenie dużym kamieniem, „wystrzelonym” spod koła pojazdu. Zabezpieczono fragment przedmiotowej kostki brukowej.

-Ten wypadek powinien być przestrogą dla wszystkich kierujących, aby reagować, gdy widzi się leżące na nawierzchni dróg przedmioty czy rozlane substancje. Jeśli sami bezpiecznie nie możemy ich usunąć, natychmiast zgłaszajmy taką sytuację pod numer alarmowy 112apelują policjanci z KMP Gliwice.

Wyjaśnianie tej tragedii trwa.

 

źródło: KMP Gliwice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Nadciąga zima! W górach spadło sporo śniegu [ZDJĘCIA]

Martwe ryby w Jeziorze Żywieckim. Ryby giną w męczarniach z powodu braku tlenu

Ptaki opanowały miasto! Tak wyglądała wystawa kanarków w Sosnowcu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

6 thoughts on “Tragedia pod Gliwicami. Rowerzystka zabita kamieniem?”

  1. Przestrogą dla kierujących? Jeździmy po drogach i autostradach (za które płacimy jak w Europejskich krajach) które są rozpieprzone i pełne jakichś kamieni czy żwiru. Nie licząc uszkodzenia szyb w samochodach – tu zginął człowiek. Za takie sprawy powinien odpowiedzieć zarządca drogi. Odpowiedzieć za nie utrzymanie drogi w stanie umożliwiającym bezpieczne poruszanie się również rowerzystów. Ten kraj jest chory. Będą karać kierowcę bo wjechał na kamień na publicznej drodze na którą płaci podatki z których ktoś powinien ją utrzymać w należytym stanie!

    1. Dokładnie. Ale najważniejsze w całej sprawie jest to, że był trzeźwy…wiadomo procedury, ale jakie to miało znaczenie. Tragedia i niefart straszne. Ważniejsze jest pytanie czy rowerzystka miała kask? Jeśli tak, to pech jeszcze większy, jeśli nie…może wtedy by jej uratował życie.

    2. Słuszna Uwaga. To nie tylko dotyczy rowerzystki, również pieszego mogło to spotkać.
      Jeżeli stwierdzono wystrzał kamienia z pod koła to organy ścigania patrzą nie tam gdzie trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close