AlarmRegion

Tragedia w Lublińcu: zaatakował kijem 2-letnie dziecko! Dziewczynka ma złamaną kość czaszki

Mężczyzna groził swojej siostrze, a następnie kijem od szczotki kilkakrotnie uderzył w głowę jej 2-letnie dziecko.

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Materiał Łukasz Kądziołki:

19-latek mógł zabić 2-letnią dziewczynkę. W jednym z mieszkań na tym osiedlu w Lublińcu było o krok od tragedii. Brat przyszedł do siostry i groził jej śmiercią. Następnie kijem uderzył kilkukrotnie w głowę jej dziecko.

– Powodując uszkodzenia ciała realnie zagrażające jego życiu i zdrowiu. Na wniosek prokuratora mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Michał Sklarczyk, KPP w Lublińcu.

Dziewczynka ma złamaną kość czaszki. Gdy doszło do przestępstwa, 19-latek był pijany. Został zatrzymany jeszcze tej samej nocy. Usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek około godziny 21.00 w jednym z mieszkań na terenie Lublińca. Jak wynika z ustaleń policjantów, pijany 19-latek przyszedł do mieszkania siostry i groził jej śmiercią.

Następnie agresor kijem od szczotki uderzył kilkakrotnie w głowę jej 2-letnią córkę, po czym uciekł. Dziecko z obrażeniami głowy trafiło do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc. Jak się okazało, dziewczynka miała złamaną kość czaszki.

Mundurowi zatrzymali sprawcę jeszcze tej samej nocy na terenie Lublińca. Po zebraniu materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb pozbawienia życia w stosunku do siostry.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Źródło: KMP Lubliniec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice ostrzegają: ktoś podszywa się pod urzędników

Silny wyż nad Polską! Tak wysokie ciśnienie zdarza się raz na kilkanaście lat

Kwalifikacja wojskowa w Katowicach. Stawić muszą się, m.in.urodzeni w 2001 roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close