Region

Trwa wielkie kolędowanie w Tychach

4 stycznia rozpoczęły się XXIX Tyskie Wieczory Kolędowe. Jak co roku nie zabraknie muzycznych niespodzianek w postaci wieczornych koncertów kolęd i pastorałek w tyskich świątyniach. Wystąpią, m.in. zespół Turnioki, Skaldowie i Andrzej Sikorowski. Wielki finał – 11 stycznia.

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W poniedziałek – w święto Trzech Króli o 17.30 zaplanowano koncert  Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem w Kościele pw. Ducha Świętego (ul. Myśliwska 43).

7 stycznia organizatorzy zapraszają do kościoła ewangelicko-augsburskiego św. Piotra i Pawła (ul. Burschego 20) na godzinę 18.30 na koncert chóru Canticum Novum z Suszca pod dyr. Szymona Cichonia (laureat poprzedniej edycji konkursu chórów) połączony z koncertem organowym w wykonaniu Michała Botora.

W środę o 19.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu legendarnego już zespołu Skaldowie w Parafii św. Krzysztofa w Tychach (ul. Wyszyńskiego 1). 9 stycznia (czwartek) o 18.00 w Kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela (ul. Targiela 145) zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”.

Dzień później, w kościele pw. św. Benedykta (ul. Nałkowskiej 19) wystąpi Akademicki Chór Politechniki Śląskiej pod dyr. Tomasza Giedwiłło z gościnnym udziałem harfistki Amelii Tokarskiej (I część – kolędy i pastorałki, II część – Amelia Tokarska – harfa solo (m.in. G.F.Haendel, C.Debussy), III część – „Magnum Mysterium” Gašpera Jereb’a). Początek koncertu o godz. 19.00.

Ostatniego dnia Miejskie Centrum Kultury – główny organizator XXIX Tyskich Wieczorów Kolędowych zaprasza do kościoła pw. św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62), gdzie o 15.30 rozpocznie się  Koncert Finałowy – Kolędy z różnych stron świata. W I części – wystąpią laureaci konkursu chórów, wówczas zostaną także wręczone nagrody, a w II części koncertu finałowego będzie można usłyszeć aranżacje kolęd autorstwa Henryka Jana Botora. Wykonawcy: Joanna Spandel – sopran, Julieta González – mezzosopran, Michał Botor – organy, Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Katowicach (przygotowanie chóru Krzysztof Dudzik) , AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz Henryk Jan Botor – dyrygent.

Wstęp  na wszystkie wydarzenia związane z Tyskimi Wieczorami Kolędowymi jest wolny. Dyrektorem Artystycznym Tyskich Wieczorów Kolędowych jest profesor Henryk Jan Botor, a honorowy patronatem  objął wydarzenie Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc.

 

Straż Miejska w Katowicach nie wystawia mandatów! To początek protestu!

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close