Region

Adam Neumann prezydentem Gliwic! Sprawdź nieoficjalne WYNIKI wyborów w Gliwicach

Adam Neumann prawdopodobnie zostanie prezydentem Gliwic. Według wstępnych i nieoficjalnych wyników głosowania, Neumann uzyskał 51,1 procent głosów wyborców.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Według wstępnych i nieoficjalnych wyników wyborów 2020 w Gliwicach, Adam Neuman uzyskał 51,1 procent głosów wyborców (dane z 99 proc. komisji wyborczych). Na drugim miejscu jest Janusz Moszyński, który przez ostatnie tygodnie pełnił funkcję komisarza miasta. Ma poparcie na poziomie ok. 25 proc.

Adam Neumann to polski samorządowiec, nauczyciel akademicki, magister inżynier Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej. W latach 2006–2019 pełnił funkcję zastępcy prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

Wraz z końcem prezydentury Frankiewicza kończy się także pewien rozdział w historii miasta – Frankiewicz był najdłużej w Polsce urzędującym prezydentem – rządził Gliwicami 26 lat.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close