RegionWiadomość dnia

Władze Gliwic już w komplecie. Prezydent Adam Neumann przedstawił swoich zastępców

Nowy prezydent Gliwic Adam Naumann przedstawił dziś swoich zastępców. Zostali nimi Aleksandra Wysocka, Ewa Weber i Mariusz Śpiewok. Tylko ten ostatni pełnił funkcję wiceprezydenta przed przyspieszonymi wyborami.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Można by zapytać o wiele innych nazwisk. Wiceprezydentów jest trzech, bo to zresztą wynika z przepisów. W mieście wielkości Gliwic właśnie prezydentowi przysługuje trzech zastępców, więc w moim rozumieniu wybrałem trzech najlepszychpodkreśla Adam Neumann, prezydent Gliwic.

Pierwszym zastępcą prezydenta będzie Mariusz Śpiewok, który od lutego 2019 był zastępcą Zygmunta Frankiewicza. Będzie odpowiadał za inwestycje, zarząd dróg, pozyskiwanie funduszy unijnych i szeroko rozumianą gospodarkę komunalną. Aleksandra Wysocka będzie odpowiadała m.in. za nieruchomości, planowanie przestrzenne oraz ochronę środowiska. Dla niej ta nominacja to spore zaskoczenie.

 

-Pan Neumann jest osobą, dla której chce się pracować. To tak naprawdę nie był mój plan na życie – zostać zastępcą prezydenta. Nigdy nie miałam takich pomysłów na siebie. Rzeczywiście doskonale się realizowałam jako naczelnik Wydziału Gospodarki nieruchomościami i szczerze mówiąc miałam nadzieję, że tak ta kariera się potoczy do ostatnich dni życia zawodowego – mówi Aleksandra Wysocka, wiceprezydent Gliwic.

Dr Ewa Weber odpowiadała będzie za pion społeczny, współpracę z organizacjami zajmującymi się kulturą i sportem w mieście, opiekę społeczną i dialog społeczny. Już kiedyś pracowała w Gliwicach, a potem przez kilka lat w urzędzie miasta w Zabrzu.

Adam Neumann już w kampanii wyborczej zapowiadał kontynuację polityki Zygmunta Frankiewicza, a po wyborze na prezydenta po raz kolejny to powtórzył
Adam Neumann już w kampanii wyborczej zapowiadał kontynuację polityki Zygmunta Frankiewicza, a po wyborze na prezydenta po raz kolejny to powtórzył

-Nauczyłam się tam bardzo wielu rzeczy. Od samego zarządzania organizacją poprzez właśnie relację, współpracę z różnymi organizacjami. Oba miasta są mi tak samo dobrze znane. Tak naprawdę czuję się mieszkanką metropolii i chciałabym, żebyśmy rozwijali obszary patrząc tak naprawdę na dobry rozwój tego miastamówi Ewa Weber, wiceprezydent Gliwic.

Dobór zastępców nie będzie miał większego znaczenia dla ogólnego kierunku, w którym mają iść Gliwice. Adam Neumann już w kampanii wyborczej zapowiadał kontynuację polityki Zygmunta Frankiewicza, a po wyborze na prezydenta po raz kolejny to powtórzył.

 

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kibole Zagłębia Sosnowiec zrobili oborę w Obornikach! Ostra zadyma na imprezie dla chorego dziecka! [WIDEO]

SENSACJA! W lesie w Bieruniu odkryto samolot. W środku znaleziono zwłoki załogi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Katowice: Właściciele sklepów z alkoholem chcą powstrzymać prohibicję i mają już na to patent!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close