RegionWiadomość dnia

Posłowie Lewicy chcą zabrać kasę z Funduszu Kościelnego i WOT na inwestycje w woj.śląskim

Choć Lewica żadnego wpływu na rządzenie krajem nie ma, jej posłowie zapowiedzieli dziś w Sosnowcu, że będą walczyć o inwestycje dla woj. śląskiego.W budżecie państwa pieniądze chcą znaleźć między innymi zabierając je z funduszu kościelnego czy Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Będziemy o to walczyć. Mamy jeszcze senat w obwodzie. Jeżeli PiS uzna, że to jest bez sensu, to po pierwsze będzie musiał powiedzieć, że to jest bez sensu. Tzn. powie tak: w Siewierzu nie dajemy na Ośrodek Przedszkolno-Żłobkowy, nie dajemy na szpital – mówi Włodzimierz Czarzasty, Lewica.

Takich propozycji Lewica ma szesnaście. Wśród nich są między innymi budowa łącznika S1 z Sosnowca do Euroterminalu w Sławkowie czy modernizacja Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Ale posłowie lewicy chcą także zainwestować w zwierzęta.

– Jeżeli chodzi o misie polarne i pingwiny, złożyłem również wniosek do budżetu na budowę nowego kompleksu w naszym Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie między innymi będą miały i bezpieczne miejsce do funkcjonowania i nowy wybieg misie polarne – mówi Przemysław Koperski, Lewica.

Posłowie Lewicy chcą zabrać kasę z Funduszu Kościelnego i WOT na inwestycje w woj.śląskim
Posłowie Lewicy chcą zabrać kasę z Funduszu Kościelnego i WOT na inwestycje w woj.śląskim

– W swoich poprawkach do budżetu na rok 2020 podjęłam przede wszystkim temat zdrowia, zdrowia dla seniorów. A wiemy, że w Polsce, jeśli chodzi o zdrowie dla seniorów i opiekę zdrowotną dla seniorów, jest po prostu katastrofa – mówi Wanda Nowicka, Lewica.

Wśród proponowanych inwestycji znalazły się także między innymi dofinansowanie prac na linii kolejowej E65 na odcinku Będzin-Katowice-Tychy-Czechowice-Dziedzice-Zebrzydowice czy budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej łączącej Śląsk z Małopolską.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kibole Zagłębia Sosnowiec zrobili oborę w Obornikach! Ostra zadyma na imprezie dla chorego dziecka! [WIDEO]

SENSACJA! W lesie w Bieruniu odkryto samolot. W środku znaleziono zwłoki załogi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Katowice: Właściciele sklepów z alkoholem chcą powstrzymać prohibicję i mają już na to patent!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close