Region

Trwają zapisy Bieg Wiosenny 2021 w Parku Śląskim! W tym roku trasa będzie miała 10 kilometrów

Organizowany od lat przez Park Śląski Bieg Wiosenny powraca! Już wkrótce – bo 7 marca – każdy będzie mógł się zmierzyć z 10-kilometrową trasą po alejach Parku Śląskiego z metą na Stadionie Śląskim. Zapisy trwają!

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

To będzie ósma edycja Biegu Wiosennego i trzeci raz jego uczestnicy przebiegną z Pól Marsowych na Stadion Śląski, przecinając metę na bieżni lekkoatletycznej.

W ostatniej edycji, w 2019 roku, start ukończyło 2348 osób. Najlepszy był Mateusz Mrówka z Radlina, który uzyskał rewelacyjny czas – 31 minut i 17 sekund. Pobił tym samym rekord trasy.

W tym roku zawodnicy mają do pokonania jedną, bardzo urozmaiconą pętlę i dosyć długi podbieg przy alei Leśnej – nie należy ona do łatwych, ale ma ciekawy profil. Zawodnicy startują z Pól Marsowych i będą wypuszczani indywidualnie, między godziną 9:00 a 13:00.

Każdy zawodnik w momencie rejestracji do biegu dokona wyboru przedziału czasowego, w którym stawi się na starcie. Na pokonanie trasy wyznaczono limit wynoszący 90 minut.

Bieg przeprowadzony będzie zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa sanitarnego. Organizatorem imprezy jest Park Śląski, a współorganizatorem wydarzenia Stadion Śląski.

Opłata w terminie od 20 do 28 lutego, to koszt 69 złotych. Jest również możliwość zakupu w biurze zawodów w dniach 5 i 6 marca, w ograniczonej ilości 100 pakietów. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 80 zł.

Źródło: Park Śląski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: W woj.śląskim w trasę ruszają mobilne punkty szczepień. Będzie ich 11 [WIDEO]

Kobieta usiadła na torach. Maszynista pociągu, który ją przejechał dostał wyrok!

W Mikołowie na stacji benzynowej mieszka koza! Pan Janusz uratował ją przed zjedzeniem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close