KategorieSport

Turniej Czterech Skoczni: skoczkowie z Polski w doskonałej formie

Kamil Stoch wygrał dwa ostatnie Turnieje Czterech Skoczni. Teraz nasz trzykrotny mistrz olimpijski błysnął formą tuż przed tą imprezą. Skoczek KS Evenement Zakopane nie dał żadnych szans kolegom w Mistrzostwach Polski w Zakopanem, które były ostatnim testem naszych skoczków przed niemiecko-austriackim turniejem.

TOP 5 SILESIA FLESZ

Rok temu Turniej Czterech Skoczni należał do Kamila Stocha. Jako drugi skoczek w historii wygrał wszystkie cztery konkursy. W tym roku duże szanse ma także Piotr Żyła, który aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Na liście startowej kwalifikacji było 68 zawodników. Kwalifikacje do Turnieju Czterech Skoczni w Obersdorfie wygrał Stefan Kraft, który poszybował na 139 metr. Drugi był Ryōyū Kobayashi, a na trzecim miejscu uplasował się Potr Żyła.
Na 8 miejscu ukończył klasyfikację Kamil Stoch (130 metr), na 9 natomiast – Dawid Kubacki (133,5). Do niedzielnego konkursu awansował też Jakub Wolny (127 m).
Kto ma duże szanse?
Kamil Stoch prezentował się znakomicie na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza. Nie tylko latał daleko, ale pięknie prezentował się w locie. Był niemal perfekcyjny. Zarówno Adam Małysz, jak i Apoloniusz Tajner, byli pod wrażeniem formy prezentowanej przez Stocha.
Tego dnia czułem się jednak świetnie, a moje skoki były totalnie na luzie. Takie od niechcenia. Nie było w nich ani grama napięcia, czy niepotrzebnych emocji – mówił nasz znakomity skoczek.
Zapytany o to, czy jest w formie, która może dać mu trzecie z rzędu zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, odparł: – Nie chce o tym rozmawiać, by nie zapeszyć. Na pewno moje skoki w Zakopanem były super i sprawiały mi mnóstwo radości. Staram się traktować Turniej Czterech Skoczni tak samo jak inne zawody. Uczyłem się tego bardzo długo. Przez wiele lat, ale w końcu się to udało. I to może być kluczem do sukcesu.
Fachowcy w gronie faworytów wymieniają też Piotra Żyłę, które obecnie jest wiceliderem Pucharu Świata. Z kolei o miłą niespodziankę może się postarać Dawid Kubacki, który błysnął już w Engelbergu, a w Zakopanem został wicemistrzem Polski.
Kamil znowu jest w wysokiej formie. Tak samo zresztą było na zgrupowaniu w Zakopanem. Tam zaczął już skakać bardzo dobrze. Jest w naprawdę wielkim gazie – mówił Małysz przed rozpoczęciem 67. Turnieju Czterech Skoczni.