Region

Tychy: Autobusem na Perłę Paprocan. Bieg już w najbliższą niedzielę

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. Autobusy będą kursować na trasie z przystanku Tychy Dworzec PKP do przystanku Tychy Paprocany Wiadukt oraz z powrotem.  W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy.

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

 Formuła imprezy zachęca do udziału zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem jak i tych, którzy mają na koncie już niejeden maraton. Tradycyjnie oprócz biegaczy, w zawodach udział wezmą także zawodnicy Nordic Walking.

– Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły po wytyczonej pętli o długości 7 km (dookoła tyskiego jeziora Paprocany) i mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności – aż po maraton czyli 6 okrążeń – mówią organizatorzy biegu.

Bieg ma nie być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu, bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo biegaczy.

– Perła Paprocan, to tak naprawdę połączenie zawodów z treningiem. Zawodnicy, właśnie przez to, że nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przejść, mogą decydować o ilości okrążeń na podstawie dyspozycji dnia lub aktualnych warunków, np. pogodowych. Bardzo często jest tak, że uczestnik kończąc np drugie okrążenie, dochodzi do wniosku, że ma jeszcze siły na kolejne lub też nie i  wtedy biegnie dalej lub rezygnuje z dalszego biegu bez negatywnych konsekwencji – mówi Teresa Noga – prezes Tyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale.

Perła Paprocan cieszy się coraz większą popularnością – podczas ostatniej, wiosennej edycji biegu, który odbył się 24 marca br. pobito rekord frekwencji – w biegu wzięło udział 1007 uczestników! Podczas pierwszej edycji biegu w październiku 2007 roku wystartowało zaledwie 9 biegaczy.

Zapraszamy biegaczy do Tychów! Z myślą o zawodnikach i tych, którzy chcą im kibicować przygotowaliśmy bezpłatne linie autobusowe S17 i S18. Przejazdy  będą odbywały się na trasie Tychy Dworzec PKP – Tychy Paprocany Wiadukt w godzinach od 8.00 do 14.00 – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Szczegółowy rozkład jazdy: http://perlapaprocan.pl/files/component_files/rozklady-jazdy-autobusow-na-pp.pdf

Podczas imprezy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewni zawodnikom zdrową i smaczną wodę prosto z kranu.

– Tyska kranówka będzie serwowana w ekologicznych kubkach, ponieważ zarówno wodociągi, jak i organizatorzy biegu, dbają o otaczające nas środowisko. Woda, którą podczas biegu będą pili biegacze, jest zdrowa i nadaje się do spożycia bez konieczności gotowania. Niezależne badania jakościowe potwierdzają, że tyska woda jest jedną z najlepszych w kraju – mówi Krzysztof Zalwowski – prezes RPWiK w Tychach.

Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 10.00. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Macieja Gramatyki – z-cy prezydenta Tychów ds. społecznych.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close