Region

Tychy: miała COVID-19 i chodziła po mieście mimo nakazu izolacji!

54-letnia tyszanka nie stosowała się do zaleceń i opuściła miejsce izolacji. Kobieta usłyszała zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób. Wobec podejrzanej został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Policja codziennie otrzymuje aktualne listy osób objętych kwarantanną. Mundurowi udają się w teren i dokonują sprawdzeń właściwego realizowania obowiązku przebywania w izolacji domowej. 54-latka wiedząc o pozytywnym wyniku na COVID-19 i mając informacje z Sanepidu o konieczności izolacji zlekceważyła ten obowiązek. Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które mogły mieć kontakt z kobietą. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

54-letnia kobieta została zatrzymana. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19.

Prokurator zastosował wobec 54-latki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mundurowi o tym rażącym naruszeniu zasad kwarantanny powiadomią także inspektora sanitarnego, który może dodatkowo nałożyć na kobietę karę grzywy w wysokości do 30 tysięcy złotych. Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: KMP Tychy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

OSTRZEŻENIE METEO! Może spaść nawet pół metra śniegu! Ponad 20 stopni mrozu i zawieje!

Rząd odmraża gospodarkę. Co się zmieni od 12 lutego?

Kina Helios i Multikino nie otworzą się 12 lutego? „To absurdalna propozycja”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close