RegionWiadomość dnia

Tychy: Policja zatrzymała pseudokibiców. O włos od rozróby na finale Pucharu Polski

Zazwyczaj w hokeju dochodzi do strych strać między samymi zawodnikami, a bójki hokeistów na tafli są „ozdobą” niejednego meczu. Tym razem jednak ręce w ruch puścili kibole. Podczas niedawnego finału Hokejowego Pucharu Polski w Tychach. policja musiała interweniować i zatrzymała pseudokibiców.

 

 

HIT!!! Damian Holecki zaśpiewał w TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Policjanci interweniowali w sprawie wtargnięcia na stadion podczas Finału Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wszczęli awanturę oraz naruszyli nietykalność cielesną pracowników ochrony. Dzięki skoordynowanym działaniom policjantów nie doszło do starcia pomiędzy pseudokibicami.

W sobotę na stadionie zimowym w Tychach rozegrany został Finał Pucharu w hokeju na lodzie pomiędzy drużynami GKS Jastrzębie – Unia Oświęcim.

 

Na trybunach zasiadło blisko 2 tysiące osób. Tyskich policjantów wspierali mundurowi z katowickiego oddziału prewencji. Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa wokół obiektu. Dzięki skoordynowanym działaniom funkcjonariuszy, nie doszło do konfrontacji pomiędzy pseudokibicami.

Policjanci otrzymali informacje o wtargnięciu na stadion grupy kibiców jednej z drużyn oraz naruszeniu nietykalności cielesnej członków służby porządkowej. W związku z tym incydentem stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 26 oraz 30 lat. Podejrzanym o wtargnięcie na teren obiektu sportowego oraz atak na pracowników ochrony grozi kara do 3 lat więzienia.

 

Teraz prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz powstrzymania się od uczestnictwa we wszystkich imprezach masowych na terytorium Rzeczpospolitej Polski oraz meczy hokeja i piłki nożnej rozgrywanych przez polską kadrę narodową lub jakikolwiek polski klub sportowy poza krajem.

Po meczu policjanci patrolowali teren miasta nie dopuszczając do konfrontacji pseudokibiców. Śledczy prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie pozostałych osób biorących udział w tym zajściu.

 

źródło: KWP Katowice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Antosia z Rybnika – to pierwsze dziecko urodzone w 2020 roku w woj.śląskim

Najpopularniejsze imiona w 2019: Jakie imiona rodzice wybierali najczęściej? [RANKING]

Cyborgi przebiegły przez Park Śląski. Tak wyglądał Śląski Maraton Noworoczny Cyborg [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close