AlarmRegion

Tychy: SZOKUJĄCE WIDEO! 10-latek wbiegł wprost pod trolejbus!

Potworny wypadek w Tychach! 10-latek wbiegł wprost pod jadący trolejbus! Wszystko nagrała pokładowa kamera. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala. WIDEO jest naprawdę szokujące!

 

 

Kto zniszczył fotoradar w GLIWICACH? Zdążył zrobić 26 tysięcy zdjęć!

Wypadek w którym chłopiec wpadł pod trolejbus w Tychach miał miejsce w czwartek, 7 lutego, około godziny 16.25 na ulicy Edukacji. 52-letni kierujący trolejbusem potrącił 10-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wynika, że chłopiec wtargnął wprost pod nadjeżdżający trolejbus. 10-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Stróże prawa przebadali na alkomacie kierowcę trolejbusu. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Wypadek w którym chłopiec wpadł pod trolejbus w Tychach miał miejsce w czwartek, 7 lutego, około godziny 16.25 na ulicy Edukacji(fot.112tychy.pl)
Wypadek w którym chłopiec wpadł pod trolejbus w Tychach miał miejsce w czwartek, 7 lutego, około godziny 16.25 na ulicy Edukacji(fot.112tychy.pl)

Oświadczenie w sprawie wypadku wydały też Tyskie Linie Trolejbusowe:

 

W czwartek, 7 lutego, trolejbus linii F realizujący kurs do Szpitala Wojewódzkiego, ruszył z przystanku Stadion o godzinie 16:20, kierując się w stronę Pływalni. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Edisona, na chodniku przebywało dwóch chłopców. Jeden z nich szedł, a drugi biegł w kierunku tożsamym z kierunkiem jazdy trolejbusu. Chłopiec biegł po chodniku, bezpiecznie oddalony od krawędzi jezdni, nie obracał się i nie zmieniał kierunku swojego biegu. Nic nie wskazywało na to, że wydarzenia mogą nagle obrać drastyczny bieg.

Gdy trolejbus minął skrzyżowanie z ulicą Edisona i znalazł się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, chłopiec nagle, bez zwrócenia jakiejkolwiek uwagi na to, co dzieje się na jezdni, skręcił ostro w lewo i wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający trolejbus, nie dając kierowcy żadnej szansy na reakcję i bezpieczne wyhamowanie pojazdu.

Wypadek w którym chłopiec wpadł pod trolejbus w Tychach miał miejsce w czwartek, 7 lutego, około godziny 16.25 na ulicy Edukacji(fot.112tychy.pl)
Wypadek w którym chłopiec wpadł pod trolejbus w Tychach miał miejsce w czwartek, 7 lutego, około godziny 16.25 na ulicy Edukacji(fot.112tychy.pl)

Kierujący pojazdem niezwłocznie rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak ze względu na wtargnięcie małoletniego bezpośrednio przed trolejbus, nie było szans uniknięcia kolizji. Kierowca trolejbusu powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu, pasażerowie udzielili wstępnej pomocy poszkodowanemu. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a policja przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.

Nagrania z kamer monitoringu zostały przekazane policji. Ze względu na ich drastyczny charakter, publikujemy ku przestrodze krótki fragment filmu z czołowej kamery pojazdu, z wykadrowaną dolną częścią obrazu.

Oświadczenie spółki TLT w sprawie zdarzenia z dnia 7.02.2019W czwartek, 7 lutego, trolejbus linii F realizujący kurs do Szpitala Wojewódzkiego, ruszył z przystanku Stadion o godzinie 16:20, kierując się w stronę Pływalni. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Edisona, na chodniku przebywało dwóch chłopców. Jeden z nich szedł, a drugi biegł w kierunku tożsamym z kierunkiem jazdy trolejbusu. Chłopiec biegł po chodniku, bezpiecznie oddalony od krawędzi jezdni, nie obracał się i nie zmieniał kierunku swojego biegu. Nic nie wskazywało na to, że wydarzenia mogą nagle obrać drastyczny bieg.Gdy trolejbus minął skrzyżowanie z ulicą Edisona i znalazł się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, chłopiec nagle, bez zwrócenia jakiejkolwiek uwagi na to, co dzieje się na jezdni, skręcił ostro w lewo i wbiegł bezpośrednio przed nadjeżdżający trolejbus, nie dając kierowcy żadnej szansy na reakcję i bezpieczne wyhamowanie pojazdu.Kierujący pojazdem niezwłocznie rozpoczął hamowanie awaryjne, jednak ze względu na wtargnięcie małoletniego bezpośrednio przed trolejbus, nie było szans uniknięcia kolizji. Kierowca trolejbusu powiadomił odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu, pasażerowie udzielili wstępnej pomocy poszkodowanemu. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a policja przystąpiła do wyjaśniania okoliczności zdarzenia.Nagrania z kamer monitoringu zostały przekazane policji. Ze względu na ich drastyczny charakter, publikujemy ku przestrodze krótki fragment filmu z czołowej kamery pojazdu, z wykadrowaną dolną częścią obrazu.Apelujemy, żeby zwracać szczególną uwagę na przejściach dla pieszych – dotyczy to zarówno kierowców, jak i przechodniów. Chwila nieuwagi może zakończyć się wielkim nieszczęściem.

Opublikowany przez Tyskie Linie Trolejbusowe Piątek, 8 lutego 2019

Apelujemy, żeby zwracać szczególną uwagę na przejściach dla pieszych – dotyczy to zarówno kierowców, jak i przechodniów. Chwila nieuwagi może zakończyć się wielkim nieszczęściem.

(WZ/TLT/KMP Tychy)

Potworny wypadek w Tychach! 10-latek wbiegł wprost pod jadący trolejbus! Wszystko nagrała pokładowa kamera (fot.112tychy.pl)
Potworny wypadek w Tychach! 10-latek wbiegł wprost pod jadący trolejbus! Wszystko nagrała pokładowa kamera (fot.112tychy.pl)
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close