RegionWiadomość dnia

Tyle co ruszyły galeria handlowe i od razu kolejki do sklepów! [WIDEO]

Galerie handlowe w końcu otwarte. Dziś rozpoczął się kolejny etap luzowania obostrzeń w kraju. A wraz z nim możliwość zrobienia zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych – między innymi galeriach handlowych, sklepach budowlanych, czy meblowych.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Niby się wydaje, że w domu jest ciuchów pełno, ale przyjdzie jakaś okazja i nie ma się w co ubrać. Za przeproszeniem głupich majtek człowiek w sklepie nie kupi, musi latać gdzieś po targu, nie wiadomo gdzie, po co i na co. To chyba dobrze, że są otwarte. W ogóle dla mnie to było chore, że były zamknięte. Przecież ludzie się nie pchają jeden na drugiego, widzi pan, żeby tu ktoś wisiał komuś na plecach? – mówi Barbara, mieszkanka Katowic.

– Czego brakowało? Drugich osób. Porozmawiać, żeby człowiek mógł wyjść do ludzi, bo tak to człowiek był taki zamknięty w domu – mówi Anna, mieszkanka Łazisk Górnych.

Przecież ludzie się nie pchają jeden na drugiego, widzi pan, żeby tu ktoś wisiał komuś na plecach? - mówi Barbara, mieszkanka Katowic
Przecież ludzie się nie pchają jeden na drugiego, widzi pan, żeby tu ktoś wisiał komuś na plecach? – mówi Barbara, mieszkanka Katowic

Warto jednak pamiętać, że w sklepach nadal obowiązują limity osób. Teraz jest to 1 osoba na 15 m2. Bez zmian pozostają zasady reżimu sanitarnego.

– Jesteśmy w pełni bezpieczni i nasi klienci muszą się liczyć z koniecznością przestrzegania zasad, które to bezpieczeństwo również gwarantują. Wśród tych zasad jest oczywiście obowiązek noszenia maseczek, konieczność dezynfekcji rąk. Ta dezynfekcja rąk jest wyjątkowo prosta, ponieważ praktycznie na każdym kroku znajdują się tutaj stacje dezynfekujące. Maseczki można także pobrać w info punkcie, jeśli ktoś akurat nie ma swojej lub uległa zniszczeniu – mówi Anna Szczerkowska, Galeria Katowicka.

 

Otwierają się też galerie sztuki i muzea. Na pierwszych zwiedzających jest już gotowe Muzeum Historii Katowic, które przygotowało wystawę poświęconą Powstaniom Śląskim.

– To jest trzecie otwarcie, po trzecim lockdownie. Muzeum w ubiegłym roku przeżywało zamknięcie dwukrotnie, było to w połowie marca i na początku listopada. To były okresy dłuższego zamknięcia, teraz był okres krótszy, od 20 marca. Niemniej oczywiście, jak wszystkie instytucje kultury, w tym muzea, cieszymy się, że otwieramy się na zwiedzającychmówi Beata Zięba, Muzeum Historii Katowic.

 

4 maja do szkół wróciły także dzieci z klas 1-3. Kolejne etapy luzowania obostrzeń przewidziane są na 8, 15 i 29 maja.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie żyje Bronisław Cieślak. Cała Polska pamięta go z „07 zgłoś się”

W osiem minut napisali nową historię klubu! Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski!

Premier Morawiecki w Chorzowie: „Aby Śląsk mógł pozostać Śląskiem, potrzebował włączenia do Rzeczypospolitej”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close