RegionWiadomość dnia

Tyyyyyle do kochania<3 Rekordowy noworodek w Piekarach! Maja ma prawie 7 kg!

To Maja. Na świecie dopiero od doby, a już w centrum zainteresowania. Maja okazała się noworodkiem ponad przeciętnie rozwiniętym. W momencie narodzin ważyła 6860 gramów i mierzyła 66 centymetrów. Na świat przyszła w Piekarskim Centrum Medycznym przez cesarskie cięcie i jest jednym z największych noworodków w Polsce.

 

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Myśmy byli przygotowani na dziecko dużo, ale w okolicy 5 kilogramów, także ze szczerym zdziwieniem wydobywaliśmy to dziecko. Było bardzo duże. Już po wydobyciu dziecka tą taką masę którą myśmy tam określili to było powyżej 6 kilogramów, tak nam się wydawało. Tak dużego dziecka jeszcze szczerze mówiąc nigdy w życiu nie widziałem (…) Myśmy wydobywając dziecko już mówili, że to jest ekstremalnie duży płód, także dopiero chyba po pięciu minutach jak neonatolodzy wzięli dziecko i zważyli, jak dowiedzieliśmy się że to jest blisko 7 kilogramów to pacjentka już do końca cięcia się nie odzywała – mówi dr n. med. Dariusz Piecha, kierownik oddziału Ginekologiczno – Położniczego w Piekarskim Centrum Medycznym.

Tyyyyyle do kochania<3  Rekordowy noworodek w Piekarach! Maja ma prawie 7 kg!
Tyyyyyle do kochania<3 Rekordowy noworodek w Piekarach! Maja ma prawie 7 kg!

Mama i dziecko czują się dobrze. Najbliższe trzy-cztery dni spędzą jeszcze w szpitalu pod okiem lekarzy. Jeśli wszystko będzie w porządku mama i Maja będą mogły opuścić szpital.

-Mama nie jest w stanie wykarmić noworodka tak dużego, więc na pewno musimy go jeszcze dokarmić i bardziej przypilnować. Mama jest po cięciu, więc nie może też podnosić tego dzieciaczka, więc taka opieka nad dzieckiem musi byćmówi Joanna Wojcieszczyk – Bacia, kierownik oddziału Noworodkowego w Piekarskim Centrum Medycznym.

W domu Mają także będzie miał się kto opiekować. Oprócz taty na dziewczynkę czekają jeszcze dwaj starsi bracia – Kuba i Wojtek.

Maja okazała się noworodkiem ponad przeciętnie rozwiniętym. W momencie narodzin ważyła 6860 gramów i mierzyła 66 centymetrów
Maja okazała się noworodkiem ponad przeciętnie rozwiniętym. W momencie narodzin ważyła 6860 gramów i mierzyła 66 centymetrów

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close