AlarmRegionWiadomość dnia

Uczniowie II LO w Jaworznie protestują. Nie chcą przenosin o 4 kilometry!

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie murem za swoją szkołą. Bo w jaworznickiej oświacie szykuje się prawdziwe trzęsienie ziemi. Ma tu dojść do reorganizacji w aż 9 s, a szkoły mają zmienić swoje siedziby. Według wstępnych propozycji uczniowie II LO mieliby uczęszczać do oddalonej o prawie 4 kilometry, innej szkoły. Nie zgadzają się z tym i rozpoczęli zbieranie podpisów przeciwko takiej decyzji władz miasta.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Zarówno uczniowie, jak i rodzice i nauczyciele są bardzo zdesperowani i robimy wszystko, żeby zwrócić uwagę na naszą szkołę. Aby jak najwięcej osób podpisywało się pod naszą petycją – petycją on-line. Robimy wszystko, żeby zjednoczyć zarówno uczniów wszystkich jaworznickich szkół, ich rodziców i mieszkańców, aby nas wsparli – mówi Przemysław Kawka, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie.

I wspierają, w dużej mierze rodzice, którzy także zbierają podpisy pod petycją do prezydenta. Przywołują między innymi tę Szkołę Podstawową nr 6, niegdyś I Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie, której uczniowie lata temu zostali przeniesieni gdzie indziej. Dziś placówka straszy swoim wyglądem.

 

– Ja jestem oburzona faktem zamknięcia aż tylu szkół, a przede wszystkim Szkoły Podstawowej nr 2, do której chodzi jedno z moich dzieci i plan jest, że drugie też tam pójdzie. Szkoła jest oddana nowa, jest przeorganizowana z byłego, najlepszego w mieście Gimnazjum nr 4mówi Izabela Kopacz, mieszkanka Jaworzna.

O reorganizacji głośno zrobiło się w mediach społecznościowych. Sprawę w swoje ręce chcą też wziąć radni opozycji, którzy zwrócili się do przewodniczącego rady z prośbą o zwołanie nadzwyczajnej sesji.

– Ja o tym, że coś takiego się będzie działo, jako radny dowiedziałem się z planu pracy, który otrzymałem na najbliższą sesję. Jest tam taki punkt mówiący o tym. Więcej się dowiedziałem od rodziców, od mieszkańców, z Podłęża w szczególności, bo to jest moja dzielnica. Podeszli do mnie rodzice i pytali czy mam zamiar coś w tej sprawie zrobić mówi Maciej Bochenek, radny Rady Miejskiej w Jaworznie.

 

Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie murem za swoją szkołą. Bo w jaworznickiej oświacie szykuje się prawdziwe trzęsienie ziemi. Ma tu dojść do reorganizacji w aż 9 s, a szkoły mają zmienić swoje siedziby
Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie murem za swoją szkołą. Bo w jaworznickiej oświacie szykuje się prawdziwe trzęsienie ziemi. Ma tu dojść do reorganizacji w aż 9 s, a szkoły mają zmienić swoje siedziby

 

Urzędnicy z Jaworzna dziś przed kamerą nie wystąpili. Ograniczyli się do komunikatu, w którym piszą, że zmiany są konieczne ze względu na coraz gorszą sytuację demograficzną. Uspokajają też, że „zapewniona będzie możliwość przeniesienia całych oddziałów w niezmienionym składzie osobowym”. Jak dokładnie wyglądać ma reorganizacja nie wiedzą też jeszcze w samych szkołach. W Szkole Podstawowej nr 7 dyrekcja podchodzi do tego na razie z dystansem.

– Rozmowy trwają, myślę, że nie ma się co emocjonować. Zmiany są zawsze trudne, ale niekoniecznie niedobre, czy niekorzystne. Dlatego czekamy na rozwój wydarzeń – mówi Ilona Janus, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie.

Ale na ten nie chcą czekać uczniowie i rodzice. Tylko w tym tygodniu mają odbyć się dwie pikiety pod jaworznickimi szkołami. Z kolei w piątek, w samo południe, planowana jest pikieta przed Urzędem Miejskim w Jaworznie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicza śmierć w hotelu. Ciało kobiety znaleziono na balkonie

KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary do likwidacji! Górnicy przestaną wydobywać na początku 2020 roku

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close