RegionWiadomość dnia

Już nie chce być tylko p.o. Janusz Moszyński startuje w wyborach na prezydenta Gliwic. Marek Widuch także

Wyborcza maszyna w Gliwicach nabiera rozpędu. W mieście odbyły się dziś dwie konferencje prasowe, w trakcie których swój udział w wyborach potwierdziło dwóch kandydatów. Najpierw swojego kandydata zaprezentował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Chwilę później start w wyborach potwierdził pełniący obowiązki prezydenta Gliwic, Janusz Moszyński.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Udzieliliśmy rekomendację panu Markowi Widuchowi, który przez wiele lat pełnił funkcję radnego miasta Gliwice, który zna problemy tego miasta i który w naszej ocenie będzie świetnie reprezentował lewicowe ideały w mieście Gliwice – mówi Marek Balt, zastępca przewodniczącego krajowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Marek Widuch w swoim wystąpieniu zapewniał, że jego priorytetem będzie polityka prozdrowotna i społeczna.

-Miasto powinno dzisiaj przede wszystkim postawić na człowieka, bo mieszkańcy tworzą miasto a więc prezydent powinien być bardzo aktywny i być wszędzie tam, gdzie jest potrzebny, tam gdzie mieszkańcy oczekują, że prezydent będzie – będzie z nimi rozmawiał, ich wysłuchiwał i realizował ich postulaty – mówi Marek Widuch, kandydat na prezydenta Gliwic z ramienia SLD.

Widuch podkreślał, że przedszkola w Gliwicach powinny być zupełnie bezpłatne. Dodał, że chce rozwijać tereny zielone, walczyć z niską emisją i postawić na zrównoważony transport.

Już nie chce być tylko p.o. Janusz Moszyński startuje w wyborach na prezydenta Gliwic. Marek Widuch także
Już nie chce być tylko p.o. Janusz Moszyński startuje w wyborach na prezydenta Gliwic. Marek Widuch także

Mniej konkretów zaprezentował dziś Janusz Moszyński. Obecnie pełniący obowiązki prezydenta Gliwic zapowiedział swój start w wyborach. I chociaż stanowisko p.o. prezydenta zawdzięcza politykom Prawa i Sprawiedliwości, to dziś zadeklarował że startuje z własnego komitetu wybiorczego, jako kandydat niezależny.

-Jeżeli chodzi o Prawo i Sprawiedliwość, z tego co wiem zdecydowała się ta partia nie wystawiać własnego kandydata. Natomiast jak powiedziałem ja startuje pod własnym nazwiskiem – jako osoba od 12 lat nie będąca w żadnej partii – argumentował Janusz Moszyński, p.o. prezydenta Gliwic.

Od kilku tygodni pewne jest, że w wyborach wystartuje też Adam Neumann. Były wiceprezydent Gliwic został oficjalnie poparty przez odchodzącego Zygmunta Frankiewicza. O tytuł prezydenta Gliwic ubiegać chce się także były radny Kajetan Gornig. Przypomnijmy, że przedterminowe wybory w Gliwicach mają się odbyć 5 stycznia.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicza śmierć w hotelu. Ciało kobiety znaleziono na balkonie

KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary do likwidacji! Górnicy przestaną wydobywać na początku 2020 roku

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close