KrajRegion

Uczył córkę do egzaminu na prawo jazdy. Uderzył w latarnię, miał ponad 3 promile!

35-latek miał przygotować córkę do egzaminu na prawo jazdy. Chciał ją nauczyć, jak poprawnie parkować. Nie poszło mu to za dobrze – uderzył w latarnię. W sumie nic dziwnego – mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, ledwo stał na nogach.

 

23 września, tuż po godzinie 19.00, policjanci uzyskali informację, że na ulicy Garncarskiej w Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) doszło do kolizji drogowej, a sprawca chce odjechać z miejsca zdarzenia.

Kierowca opla astry uderzył w latarnię uliczną. Funkcjonariusze powiadomieni droga radiową, natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że kierowca próbował się ukryć na podwórku przed kamienicą na ulicy Jerozolimskiej.

Gdy podejrzany wysiadł z pojazdu, nie mógł utrzymać równowagi. Okazało się, że 35 – latek był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono także, że piotrkowianin posiada obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz [25.09.2018]

35-latek twierdził, że wyjechał, bo chciał pokazać córce, przed jej egzaminem na prawo jazdy, jak należy prawidłowo parkować. Sprawca został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, oraz mimo sądowego zakazu, prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 35-latek odpowie także za wykroczenie – spowodowanie kolizji drogowej.

 

(źr: Policja Łódzka)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close