RegionWiadomość dnia

UWAGA kierowcy! Drogowy HORROR na DK 86 w Katowicach! Utrudnienia potrwają dwa lata

Od 24 maja na drodze krajowej 86 (ul. Pszczyńska) w Katowicach nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu. Prace drogowe na tym odcinku obejmą 2 etapy, a utrudnienia potrwają około 28 miesięcy. Apelujemy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz polecenia osób kierujących ruchem.

 

 

Powódź pustoszy woj.śląskie! Czy zapora w Wilkowicach wytrzyma?

Od węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 86 do budowanego węzła z ul. Armii Krajowej, od 24 maja 2019 roku nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu na ul. Pszczyńskiej w Katowicach (DK-86).

 

ETAP I

W pierwszej kolejności, w dniu 24 maja br. w godzinach przedpołudniowych nastąpi zwężenie jezdni ul. Pszczyńskiej do jednego pasa ruchu (jezdnia wschodnia), na odcinku od węzła Murckowska do wiaduktu nad ul. Kolistą. Pozostała cześć organizacji ruchu zostanie wdrożona w nocy z 26/27 maja br. i skutkować będzie następującymi utrudnieniami:

  • – zawężeniem ul. Pszczyńskiej na w/w odcinku drogi do jednego pasa ruchu dla obu kierunków ruchu (ruch będzie odbywał się jezdnią wschodnią w układzie 1+1)
  • – zamknięciem łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy i przekierowaniem tego ruchu objazdem na drogę ekspresową S1.
  • – zmianą pierwszeństwa przejazdu na ul. Gospodarczej.

Ponadto zakłada się także wprowadzenie podetapu prac, który skutkował będzie wydłużeniem zawężonego odcinka ul. Pszczyńskiej do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu po okresie ok 3 miesięcy od rozpoczęcia etapu I.

Okres trwania etapu I– około 14 miesięcy.

 

ETAP II

Ten etap robót obejmujący przełożenie ruchu na nowo wybudowany odcinek drogi. Ruch będzie odbywał się w układzie 2+1, gdzie 2 pasy ruchu przeznaczone będą dla relacji Tychy-Katowice, a jeden dla relacji Katowice-Tychy oraz nastąpi otwarcie łącznicy autostrady A4 (węzeł Murckowska) relacji Wrocław-Tychy.

Czas trwania prac w etapie II – około 14 miesięcy od ich rozpoczęcia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close