Region

UWAGA mieszkańcy Bytomia! Rusza nabór do przedszkoli, nie przegapcie terminu

Ważna informacja dla rodziców z Bytomia. 8 marca ruszy tam rekrutacja do przedszkoli. W tym roku w 41 miejskich przedszkolach na dzieci czeka ok. 4,5 tysiąca miejsc. W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne: trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Rodzice mają na to czas do 19 marca.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W pierwszej kolejności miejsca te będą zarezerwowane dla dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w danej placówce. Pozostałe będą czekać na maluchy zgłoszone w elektronicznej rekrutacji.

E-wnioski do nie więcej niż trzech przedszkoli

– Obecnie wpływają do placówek deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Na jej złożenie rodzice mają czas do 1 marca. Po tym terminie będziemy mogli określić ilość wolnych miejsc w bytomskich przedszkolach – mówi Mariusz Fiszer, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji UM.

Podobnie, jak w poprzednich latach, gmina Bytom podejmuje kroki, by zapewnić miejsca w przedszkolu wszystkim 6-latkom realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz pięcio, cztero i 3-latkom chcącym skorzystać ze swojego ustawowego prawa do miejsca w przedszkolu. Jeśli po przyjęciu dzieci w wieku od 3 do 6 lat będą jeszcze wolne miejsca, mogą się o nie starać także rodzice 2,5- latków.

W Bytomiu obowiązują zapisy elektroniczne na stronie internetowej, gdzie trzeba zalogować się do systemu, a następnie wypełnić wniosek. Zapisując dziecko, rodzice mają prawo wskazać nie więcej niż trzy przedszkola. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonować będzie od poniedziałku, 8 marca.

Źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie wszyscy nauczyciele na Śląsku chcą się szczepić na koronawirusa. Czego się boją? [WIDEO]

Mysłowice muszą wziąć kredyt na usunięcie toksycznych odpadów? To jeden ze scenariuszy

Nowe linie lotnicze polecą z Pyrzowic. Lumiwings uruchamia połączenia do Perugii i Forli

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close