RegionWiadomość dnia

UWAGA! Specjalna akcja policji na Śląsku w sobotę 16 lutego! Noga z gazu!

Jeśli ktoś ma ciężką nogę – to niech lepiej jej nie opiera na pedale gazu. W sobotę, 16 lutego policja w całym województwie śląskim zapowiada zmasowane kontrole prędkości. Zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych jak i na małych i rzadziej uczęszczanych drogach staną radary, do akcji skierowane zostaną także radiowozy „po cywilu” z wideorejestratorami!

 

Kto zniszczył fotoradar w GLIWICACH? Zdążył zrobić 26 tysięcy zdjęć!

Od soboty, 16 lutego od godziny 6.00 do godz. 22.00 w niedzielę, śląscy policjanci prowadzić będą akcję „Prędkość”. Jak zapowiadają mundurowi – żaden pirat drogowy nie umknie ich uwadze tym bardziej, że policjantów drogówki ma być o wiele więcej niż zazwyczaj.

-Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi będą surowo karać kierowców przekraczających dozwolonej prędkości – mówią mundurowi ze śląskiej policji.

 

Mundurowi będą sprawdzać prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, kontrolować ich stan trzeźwości, a także sprawdzać wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

W trakcie akcji, która potrwa od godz. 6.00 w sobotę do 22:00 w niedzielę, policjanci wykorzystywać będą wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

 

Przypominamy o sankcjach wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym dotyczące prędkości. Nalezą do nich utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po wcześniejszej utracie uprawnień Art. 180a. Kodeksu Karnego: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o rozwagę, ostrożność i jazdę dostosowaną do warunków oraz ograniczeń prędkości. Nie będzie żadnego pobłażania dla kierowców z tzw. ciężką nogą – dodają policjanci z KWP Katowice.

Akcja PRĘDKOŚĆ zakończy się dopiero w niedzielę, 17 lutego o 22.00.

(WZ/KWP Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close