RegionZdrowie

Cieszyn: Szpital Śląski wstrzymuje przyjęcia na chirurgię dziecięcą. Brakuje specjalistów!

Brak specjalistów na oddziale chirurgii dziecięcej w Szpitalu Śląskim w Cieszynie spowodował zawieszenie tego oddziału. Teraz mali pacjenci nie są już tutaj przyjmowani.

 

CO SIĘ DZIEJE? 6 osób zmarło w woj.śląskim w tajemniczych okolicznościach!


-Problemy na tym i na innych oddziałach istnieją już od kilku lat nie tylko u nas, ale w innych szpitalach do tej pory działo się tak, ze w innych szpitalach oddziały były zamykane – nas ten problem omijał, ale dziś dotknął i nas – mówi Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Nie wiadomo, czy specjaliści zostaną jeszcze znalezieni. -Jeżeli ktoś nie może realizować umowy zgodnie z jej warunkami i nie może realizować, to my taką zgodę wyrażamy – licząc, że po 3 miesiącach te problemy kadrowe zostaną zażegnane. Natomiast na tę chwilę, otrzymaliśmy zapewnienie, ze dzieci w ramach chirurgii dziecięcej otrzymają pomoc w WSS w Rybniku, w szpitalu pediatrycznym w Bielsku-Białej i GCZD w Katowicach – wyjaśnia Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląski OW NFZ w Katowicach.

Cieszyn: Szpital Śląski wstrzymuje przyjęcia na chirurgię dziecięcą. Brakuje specjalistów!
Cieszyn: Szpital Śląski wstrzymuje przyjęcia na chirurgię dziecięcą. Brakuje specjalistów!

Szpital aktualnie poszukuje nowych pracowników. Działalność oddziału zostaje zawieszona do 15 maja.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Cieszyn: Szpital Śląski wstrzymuje przyjęcia na chirurgię dziecięcą. Brakuje specjalistów!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close