RegionWiadomość dnia

Rapem w smog! Rybnicki raper nagrał anty-smogowy kawałek! [WIDEO]

Formy walki ze smogiem w Silesia Flesz pokazywaliśmy już różne, ale przy żadnej nie dało się do tej pory zrobić melanżu – a przy tej się da! Bo po raz pierwszy powstał rap, który walczy ze smogiem! Anty-smogowy raperski kawałek to dzieło Damiana eNBe Wójciaka.

 

Co za #DZBANY z Sosnowca! Szuka ich prezydent! A policjanci z Gliwic płaczą pod fotoradarem!


W taki nietypowy sposób problem smogu porusza rybnicki raper. Jak podkreśla – pomysł na tekst przyniosło samo życie.

-Pomysł się narodził już jakiś czas temu i wzięło się to głównie z przyczyn naturalnych i z powodu dzieci, które chorują każdego roku w tym okresie. Jeśli zbliża się czas od listopada do marca, to są non stop inhalacje, jeżdżenie po lekarzach, odczulania. Głównie stąd ta idea, a że muzyką zajmuję się od dekady, to taką a nie inną drogą chcę dotrzeć też do ludzi – mówi Damian eNBe Wójciak, autor piosenki.

Muzyk podkreśla, że jego intencją nie jest przedstawianie Rybnika w złym świetle a wyłącznie uwypuklenie problemu. W tekście piosenki uwagę zwraca nie tylko rządzącym, którzy z problemem powinni walczyć, ale także sąsiadom, którzy często palą w piecu byle czym.

 

SMOG ZABIJA CORAZ WIĘCEJ LUDZI! CZY MOŻNA SIĘ SKUTECZNIE BRONIĆ PRZED SMOGIEM?

Smog a zdrowie. Czy zanieczyszczenia powietrza wpływają na ciało człowieka?

-Obrazek miał podbić ten tekst, aby on trafiał nie tylko do ludzi, którzy słuchają rapu. To pokazuje problem ogólnospołeczny, stąd obecność dzieci, animacje z dymkami. Sam obrazek miasta w smogu nie jest przyjemny, to nic takiego co ludzie będą chcieli oglądać – mówi Remigiusz LAIK Rąpała, twórca teledysku.

Emil Nagalewski, społecznik i pomocodawca „Wyjścia smoga” rybnickiego rapera chwali.

-My jako alarmy smogowe czy też osoby zaangażowane w działania antysmogowe podejmujemy różne działania edukacyjne typu wykłady, prelekcje, warsztaty. Natomiast wiadomo, że ta forma nie dla wszystkich jest atrakcyjna. Tutaj rybnicki raper Damian Wójciak ubrał problem smogu w estetykę hip-hopową i na pewno ta forma i treść zaproponowana przez niego może być atrakcyjniejsza dla bardzo wielu, zwłaszcza młodych ludzi – mówi Emil Nagalewski, Wyjście Smoga.

Bo problem smogu dotyczy każdego, bez względu na wiek.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close