RegionZdrowie

Do Szpitala Powiatowego w Pszczynie wrócą przychodnie specjalistyczne? Jest szansa!

Jest szansa na to, że w szpitalu w Pszczynie znowu zaczną działać poradnie. Od ponad pół roku pacjenci powiatu pszczyńskiego mają utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów. W szpitalu powiatowym przychodnie przyszpitalne nie zostały do dziś otwarte.

 

 

CO SIĘ DZIEJE? 6 osób zmarło w woj.śląskim w tajemniczych okolicznościach!


-Ta przychodnia może być miejscem postawienia odpowiedniej diagnozy i kwalifikacja pacjenta do zabiegu, do momentu kiedy pacjent zaopatrzony w naszej placówce i zoperowany, potrzebuje opieki pooperacyjnej od banalnych rzeczy po dalsze prowadzenie, w tym również rehabilitację tego pacjenta – mówi Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Wszystko wskazuje na to, ze wkrótce może się to zmienić. -Planujemy ogłoszenie postępowe konkursowe w Pszczynie. To będą dwie poradnie – chirurgii ogólnej i urazowo-ortopedycznej. Liczymy, że szpital będzie razem z poradniami stanowił wsparcie dla pacjentów z powiatu pszczyńskiego – mówi Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląski Oddział Wojewódzki NFZ.

Kiedy w lipcu Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił rokowania w sprawie kontraktu na leczenie w szpitalu w Pszczynie, objęły one wyłącznie leczenie szpitalne. NFZ nie zaplanował przyznania kontraktu na poradnie specjalistyczne i Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. A to mocno utrudniło kompleksowe leczenie pacjentów z całego powiatu.

(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close