KrajRegion

Uważajcie na ten olej! GIS uznał go za niebezpieczny dla zdrowia [KOMUNIKAT]

Główny Inspektorat Sanitarny uznał za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów Olej z nasion gorczycy wyprodukowany dla firmy FSF Olej.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Produkt uznany za niebezpieczny dla zdrowia to olej z nasion gorczycy, tłoczony na zimno, 100% o pojemności 250 ml. Jest oznaczony numerem partii MUDM28052 z datą minimalnej trwałości do 2 października 2021. Został wyprodukowany na Węgrzech.

GIS poinformował, że na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną w oleju stwierdzono „przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kwasu erukowego„. Kwas ma toksyczny charakter, a jego nadmierne spożycie może doprowadzić stłuszczenia rządów i uszkodzenia mięśnia sercowego.

GIS przekazał, że firma FSF Olej rozpoczęła proces wycofywania produktu z rynku. Działania nadzoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Źródło: GIS

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwa rozbiórka budynków po dawnej kopalni Mysłowice? Co powstanie w tym miejscu?

Nowa moneta trafiła na rynek. Pod NBP w Katowicach ustawiła się gigantyczna kolejka [WIDEO]

Otwarcie żłobków, a dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Resort rodziny wyjaśnia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close