RegionWiadomość dnia

W Chorzowie odbędzie się… koncert samochodowy

Obowiązujące zasady zmuszają organizatorów wydarzeń kulturalnych do porzucenia znanych i sprawdzonych rozwiązań, na rzecz nowych – równie ciekawych, ale zgodnych z wymogami bezpieczeństwa. Takich jak na przykład koncerty samochodowe. W Chorzowie w tej formie wystąpi zespół Frele.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Uczestnicy koncertu ustawią się pod sceną swoimi autami, dzięki czemu utrzymają bezpieczny dystans społeczny. Dźwięk będzie transmitowany na dedykowaną częstotliwość, na którą trzeba będzie dostroić radio. Koncerty samochodowe odbyły się już w Danii, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkały się z dużą przychylnością publiczności.

– Zorganizowanie koncertu w formie do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni jest obecnie niemożliwe ze względu na rygory sanitarne – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej. – Konieczne stało się więc znalezienie nowych rozwiązań. Zdecydowaliśmy się na eksperyment w postaci koncertu samochodowego. Wierzę, że dla wszystkich uczestników będzie to ekscytujące przeżycie.

Podczas koncertu wystąpią Frele – zespół założony w 2017 roku przez Magdalenę Janoszkę, Martę Skibę i Marcelinę Bednarską. Wokalistki szybko stały się znane dzięki zaśpiewanym po śląsku parodiom hitów takich jak „Hello” Adele, „Despacito” Luisa Fonsiego czy „Girl on Fire” Alicii Keys. Artystki pracują obecnie nad autorskim albumem, zatytułowanym „Hehe”, i to właśnie ten materiał, pełen śląskich elementów i odniesień, zaprezentują premierowo w Chorzowie.

Koncert samochodowy odbędzie się w środę 10 czerwca o godzinie 18.00 na parkingu przy ul. Dąbrowskiego w Chorzowie, pomiędzy budynkami Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz hotelu Focus.

 

Źródło: UM w Chorzowie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rybnik: Roczne dziecko wśród zakażonych koronawirusem! 87 przypadków nowych zakażeń

Odmrażanie gospodarki: Kiedy otwarcie parków rozrywki? Energylandia w Zatorze już gotowa!

15-latek w Rybniku wziął kumpli na przejażdżkę. Zakończyło ją dachowanie! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close