Region

W Gliwicach będzie nowe centrum handlowe. Kiedy otwarcie Silesia Outlet?

Dobiega końca budowa nowego centrum zakupowego przy ul. Rybnickiej. Obiekt zostanie otwarty 27 marca i będzie 15. centrum outletowym w Polsce.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Jak się patynuje buty po śląsku i dlaczego prowadzący ma twarz jak Multipla? 😉

Silesia Outlet powstaje przy DK 78 w kierunku Rybnika, w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Handlowego Auchan Gliwice i marketu budowlanego Leroy Merlin. Blisko stąd do zjazdu na autostradę A4, a droga do węzła autostradowego Gliwice Sośnica i wjazdu na autostradę A1zajmuje kilka minut jazdy samochodem.

Na placu budowy Silesia Outlet trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Zasadnicza część robót została już wykonana. Do lokali stopniowo wprowadzają się najemcy, adaptując wnętrza przyszłych salonów outletowych, zgodne z indywidualnymi standardami marek obecnych w portfolio nowego śląskiego centrum. Rozpoczęły się również odbiory techniczne poszczególnych części obiektu.

27 marca otwartych zostanie ponad 60 salonów outletowych na 12 000 m² powierzchni. Druga faza budowy zakłada oddanie do użytku kolejnych 8 000 m². Docelowo centrum będzie największym outletem w regionie – o łącznej powierzchni 20 000 m² po zakończeniu fazy I i II.

W salonach Silesia Outlet znajdzie zatrudnienie ok. 400 osób. To lokalni przedsiębiorcy, sprzedawcy, kierownicy sklepów oraz pracownicy serwisów technicznych, sprzątających i ochrony. – Nowe centrum outletowe w Gliwicach to nie tylko bardzo dobra destynacja zakupowa, ale i atrakcyjne miejsce pracy dla mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości – podkreśla Mirosław Januszko, dyrektor zarządzający firmy 6B47, inwestora obiektu.

W ofercie Silesia Outlet znajdą się m.in. marki odzieżowe Vistula i Wólczanka, Pierre Cardin wraz z ofertą Bugatti i Milestone, Bytom, Guess, Diverse, Lavard, Lancerto, Molton, Unisono, Only czy Triumph, Gatta i Bagatelle. Nie zabraknie marek jeansowych (Lee Cooper, Wrangler, Cross Jeans i Pepe Jeans) oraz obuwniczych (Kazar, Venezia, Ecco, Symbiosis i Umbro). Ważną część pasaży handlowych Silesia Outlet zajmą również marki sportowe – Intersport, Martes Sport, 4F, Sizeer, Puma, Reebok, New Balance, Trespass i Regatta. Otwarty zostanie też salon biżuterii Apart oraz Wittchen z galanterią skórzaną. Artykuły gospodarstwa domowego oraz wyposażenia wnętrz będzie można nabyć w sklepach Tefal, Home&Cook i Dajar.

Źródło: Gliwice.eu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close