RegionWiadomość dnia

W Gliwicach powstały kontenery. Będą w nich mieszkać bezdomni

W takich kontenerach będą mieszkać w Gliwicach bezdomni, którzy czekają na przyjęcie do noclegowni Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Znajdą się przy ul. św. brata Alberta oraz przy ul. Składowej.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Umowę na utworzenie takich pomieszczeń Miasto Gliwice podpisało z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w kwietniu. Jest to jedno z działań wspierających osoby bezdomne, a podejmowanych przez Miasto Gliwice, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz gliwickie organizacje pozarządowe.

Dodatkowe 3 kontenery, również przeznaczone na potrzeby osób wymagających izolacji przed umieszczeniem w placówce, zostały wynajęte i umieszczone na terenie schroniska w ramach środków pozyskanych przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta z MRPiPS na realizację projektu „Akademia streetworkingu” realizowanego od maja do sierpnia 2020 r.

Do tej pory z pobytu w pomieszczeniach izolacyjnych skorzystało 23 bezdomnych, a 10 z nich zakończyło pobyt i przebywa obecnie w schronisku dla osób bezdomnych.

W ramach projektu realizowanego przez Towarzystwo streetworkerzy odwiedzają osoby bezdomne przebywające w miejscach niemieszkalnych i codziennie dostarczają im ciepły posiłek. Takim wsparciem objęto 50 osób. Realizacja tych zadań odbywa się przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach, który koordynuje działania podejmowane na rzecz osób bezdomnych w mieście. Aby wesprzeć organizację w realizacji tych działań, Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał Towarzystwu używany samochód marki Citroen Berlingo.

– Pracownicy socjalni ośrodka stale monitorują sytuację osób bezdomnych przebywających w przestrzeni miejskiej, dostarczają im żywność, wodę, analizują informacje dotyczące stanu zdrowia i udzielają każdego niezbędnego wsparcia. Dzięki specjalnym pojemnikom przekazanym przez firmę Schoeller Allibert Sp. z o. o. osoby bezdomne mają możliwość bezpiecznego przechowywania otrzymywanej żywnościmówi Agnieszka Paszta, naczelnik Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Z takiego wsparcia regularnie korzysta 56 bezdomnych. Ponadto, przed okresem wielkanocnym pracownicy przygotowali i dostarczyli bezdomnym żurek, zorganizowali też akcję „Porcja pomidorówki na czas majówki”.

Źródło i foto: Gliwice.eu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close