KrajRegionWiadomość dnia

6 czerwca mogą otworzyć się teatry, kina i filharmonie. Ale nie wszystkie się otworzą

Po wczorajszej (27.05) zapowiedzi premiera odnośnie kolejnego etapu odmrażania gospodarki, instytucje kultury mogą już przygotowywać się na przyjęcie pierwszych widzów. Teatry, kina, filharmonie czy domy kultury będą mogły zostać otwarte 6 czerwca.

 

 

Zobacz także: Parki rozrywki gotowe! Energylandia planuje otwarcie na 6 czerwca

Na razie wiadomo na pewno, że sale będę mogły być wypełnione w 50%. Inne wytyczne nie są jeszcze znane. Już wiadomo, że nie wszystkie duże sieci kin otworzą się w pierwszym możliwym terminie. Helios, Cinema City i Multikino już teraz zapowiedziały, że otwarcie na początku czerwca jest niemożliwe.
Teatry też do sprawy podchodzą ostrożnie.

(…) planujemy tak, żeby od połowy czerwca zrobić przerwę urlopową do połowy sierpnia i po 15 sierpnia byśmy zaczynali grać spektakle. Oczywiście nie też w takim trybie jak to normalnie się odbywa – mówi Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego.

-Chcielibyśmy zaprosić widzów do naszego teatru, ale w połowie sierpnia. Żeby teatr otworzyć, sprzedać bilety, zareklamować spektakle, to potrzeba czasu. Nie da się tego zrobić z dnia na dzień. W związku z tym planujemy tak, żeby od połowy czerwca zrobić przerwę urlopową do połowy sierpnia i po 15 sierpnia byśmy zaczynali grać spektakle. Oczywiście nie też w takim trybie jak to normalnie się odbywa – mówi Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego.

Sezon teatralny kończy się dla Teatru Śląskiego dużymi stratami. Jednak instytucja liczy na to, że widzowie po wakacjach nie będą mieli oporów przed powrotem. Spektakle będzie najprawdopodobniej oglądać dwa razy mniej osób, bo trzeba będzie przeorganizować widownię i udostępnić co drugie miejsce lub nawet co drugi rząd.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bez limitów w sklepach i kościołach! Rząd luzuje obostrzenia

Ponad 3700 górników ma koronawirusa. Testy przesiewowe wciąż trwają [WIDEO]

Motocyklista uciekał śląskiej policji z karabinem maszynowym! Miał coś jeszcze!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close