Region

Bytom wznawia zorganizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Wszystko rusza 1 czerwca

W związku ze zniesieniem kolejnych obostrzeń w naszym kraju, zdecydowaliśmy się wznowić w Bytomiu organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży na obiektach należących do OSiR-u i Bytomskiego Sportu Sp. z o.o. – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu oraz Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. zostaną wznowione od poniedziałku, 1 czerwca. Tym samym będą się one mogły odbywać na obiektach takich jak: Torkacik przy ul. Tarnogórskiej 1, kompleks sportowy Orlik przy ul. Chorzowskiej 28H, stadion miejski przy ul. Frycza-Modrzewskiego oraz boisko piłkarskie przy ul. Piłkarskiej. Zajęcia zorganizowane będą mogły się również odbywać w trzech halach sportowych zarządzanych przez OSiR: Hala na Skarpie przy ul. Frycza-Modrzewskiego, hala przy ul. Strzelców Bytomskich oraz Kosynierów.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas najważniejsze. Apelujemy do wszystkich przedstawicieli klubów i stowarzyszeń działających w Bytomiu, aby zachować wszystkie względy bezpieczeństwa, jak również stosować się do aktualnych wytycznych sanitarnych wydanych przez GIS podczas organizacji zajęć – mówi zastępca prezydenta Adam Fras.

Przypominamy, że w halach – w zależności od powierzchni – będzie mogło przebywać:

Hala Sportowa

Liczba osób i trenerów

Hala Sportowa na Skarpie /ul. Frycza-Modrzewskiego 5a/

Na obiekcie mogą przebywać 32 osoby + 3 trenerów

Hala Sportowa przy ul. Kosynierów 17

Na obiekcie mogą przebywać 16 osób + 2 trenerów

Hala Sportowa przy ul. Strzelców Bytomskich 131

Na obiekcie mogą przebywać 16 osób + 2 trenerów

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:

• weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),
• brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
• dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
• korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
• obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt.

Z kolei jeśli chodzi o boiska sportowe od 18 maja zostały zwiększone limity osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym.

Na obiektach takich jak: stadiony sportowe oraz boiska otwarte i półotwarte (szkolne, wielofunkcyjne, typu Orlik), może jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów. W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów. Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-metrową strefę buforową.

Szczegółowe informacje dotyczące wznawianych zajęć przekażą rodzicom przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych, które podejmą decyzję o rozpoczęciu zajęć sportowych od poniedziałku, 1 czerwca.

źr. UM Bytom
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close