RegionWiadomość dnia

W Jaworznie będzie odstrzał redukcyjny dzików

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie, ale Jaworzno przymierza się do odstrzału redukcyjnego dzików. Powód? Coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców w sprawie dzików, pojawiających się na terenach zabudowanych.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

– Przez wiele lat Miasto na różne sposoby wspomagało działania kół łowieckich, odpowiedzialnych za populację dzikich zwierząt. Od 2015 roku prezydent Jaworzna wydaje decyzje o odstrzale redukcyjnym, który będzie przeprowadzony również w tym rokuinformuje Urząd Miejski w Jaworznie.

Urzędnicy podkreślają, że nie jest to metoda regulacji populacji dzików, tylko reakcja na liczne zgłoszenia mieszkańców i działania mające zapewnić bezpieczeństwo jaworznian i ich mienia. Odstrzały prowadzone są przez specjalistyczną firmę zewnętrzną, wyłącznie w warunkach zapewniających bezpieczeństwo osób trzecich, a teren wokół zabezpieczą policjanci, strażacy i strażnicy miejscy.

Jeśli któryś z mieszkańców znajdzie się w bezpośrednim zasięgu działań musi bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez służby mundurowe zabezpieczające miejsce akcji.

Źródło: UM w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wracają maseczki! Będą nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!

Będzie rekonstrukcja rządu! Jest dużo zmian i nowe twarze

Szpitale w woj.śląskim już nie jednoimienne. 450 łóżek zostaje specjalnie na COVID

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “W Jaworznie będzie odstrzał redukcyjny dzików”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close