KrajRegion

W marcu jak w garncu :) Sprawdź jak będzie POGODA w pierwszych dniach marca

Powiedzenie „w marcu jak w garncu” sprawdzi się w najbliższych dniach. Pogoda na niedzielę zapowiada się wietrznie. IMGW wydał ostrzeżenia dla południa kraju. Jednak już od początku tygodnia czeka nas poprawa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Namawiamy pingwiny z chorzowskiego ZOO na pączkoburgera 😉
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

dzień 01.03.2020 od 07:30 do 19:30 (niedziela)

W dzień na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 6 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu, a w Sudetach śniegu. Na północnym zachodzie możliwe opady krupy śnieżnej.

Temperatura maksymalna od 6°C na wschodzie do 11°C na południowym zachodzie, tylko w rejonach podgórskich Karpat od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem i rejonach podgórskich także dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni. Na północy oraz początkowo w rejonach podgórskich wiatr w porywach do 55 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h, w Karpatach do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

 

noc 01/02.03.2020 od 19:30 do 07:30 (niedziela/poniedziałek)

W nocy na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, a w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo także rozpogodzeniami i miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem na krańcach zachodnich znów możliwe słabe opady deszczu.

W drugiej połowie nocy, w pasie od Podlasia, przez północne Mazowsze, po Wschodnie Pomorze, Kujawy i Ziemię Łódzką silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1°C na północy do 4°C na wschodzie i południu, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

 

dzień 02.03.2020 od 07:30 do 19:30 (poniedziałek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i postępujące stopniowo od południowego zachodu rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu, przede wszystkim we wschodniej połowie kraju i tam możliwe opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Karpatach opady śniegu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem. Rano lokalnie na północnym wschodzie mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od 6°C na wschodzie do 10°C na południu i zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, na południowym zachodzie porywisty, z kierunków południowych skręcający na zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 55 km/h, w Karpatach do 60 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wysoko w Karpatach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

 

noc 02/03.03.2020 od 19:30 do 07:30 (poniedziałek/wtorek)

W nocy zachmurzenie duże z przemieszczającą się z południa i zachodu na północny wschód strefą rozpogodzeń. Miejscami, głównie na północnym wschodzie i na południowym zachodzie opady deszczu, w Tatrach i Sudetach opady śniegu.

Temperatura minimalna od 1°C na północy i w rejonach podgórskich do 4°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Podkarpaciu porywisty, z kierunków południowych, nad ranem także wschodni. W Karpatach wiatr w porywach do 100 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: czy czeka nas apokalipsa? Doktor Beata Poprawa wyjaśnia

Największe centrum logistyczne w Polsce powstanie w Gliwicach! Amazon szuka pracowników

14 emerytura coraz bliżej! Projekt przyjęty przez rząd

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close