RegionSport

W Parku Śląskim 1500 osób wzięło udział w Biegu Wiosennym! [ZDJĘCIA]

Z Pól Marsowych w Parku Śląskim ruszyła ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Parkowymi alejami przebiegło ponad 1500 uczestników!

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Bieg Wiosenny przebiegł bez żadnych komplikacji, a co najważniejsze z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Biegacze pełni entuzjazmu pokonali atestowaną trasę – 10 km. Pętla była bardzo ciekawa, prowadziła przez cały Park Śląski. Można było podziwiać budzącą się do życia przyrodę, dla wielu jednak największą gratką była meta na bieżni Stadionu Śląskiego.

– Organizacja biegu to ogromne przedsięwzięcie, szczególnie biorąc pod uwagę konieczność dostosowania się do obecnych wymogów sanitarnych. Staraliśmy się sprostać im w stu procentach. Patrząc na entuzjazm biegaczy, wiem, że było warto. Sezon biegowy w Parku uważam za otwarty! Serdecznie wszystkich zapraszam na nasze parkowe aleje – mówi Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego.

W Parku Śląskim 1500 osób wzięło udział w Biegu Wiosennym!  (fot.Park Śląski)
W Parku Śląskim 1500 osób wzięło udział w Biegu Wiosennym! (fot.Park Śląski)

Honorowy patronat nad Biegiem Wiosennym objął Marszałek Województwa Śląskiego, który wraz z biegowymi pozdrowieniami przekazał biegaczom parę słów.

– Park Śląski jest naszym bogactwem. Ta unikalna w skali kraju i Europy przestrzeń służy mieszkańcom, którzy chętnie tu odpoczywają, spacerują, biegają, czy uczestniczą w wydarzeniach kulturalno-rekreacyjnych. Poprzez takie inicjatywy jak Bieg Wiosenny integrujemy biegaczy oraz umacniamy wizerunek Parku Śląskiego jako miejsca idealnego do aktywnego wypoczynku. Wspólnie z władzami Parku realizujemy kolejne inwestycje, aby Zielone Płuca Śląska były jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców regionu oraz gości z kraju i zagranicy. Gratuluję biegaczom i już dziś zachęcam do kolejnych inicjatyw w Parku Śląskim – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Dzięki współpracy ze sponsorami oraz partnerami mogliśmy dla Państwa przygotować pakiety startowe oraz te rozdawane na mecie, które zawierają m.in. żele energetyczne, wodę czy też jabłka z polskich sadów.

Partnerami tegorocznej edycji Biegu Wiosennego byli: Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Decathlon, Medholding. Dla naszych partnerów również ważna jest aktywność fizyczna i zachowanie dobrej kondycji. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch.

– Dziś dbanie o zdrowie to nie tylko uprawianie sportu czy prowadzenie aktywnego trybu życia i zdrowe odżywianie. Dobra ogólna kondycja wcale nie musi świadczyć o równie dobrej kondycji układu moczowego – a ten, często niedoceniany, może sprawiać poważne problemy w każdym wiekumówi Michał Nowrotek, prezes MED Holding SA, urologicznego Szpitala Specjalistycznego im. prof. Emila Michałowskiego w Katowicach.

Współorganizatorem biegu był Stadion Śląski, który oprócz użyczenia swoje bieżni przekazał zwycięzcą poszczególnych kategorii vouchery na zwiedzanie Stadionu.

Z Pól Marsowych w Parku Śląskim ruszyła ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Parkowymi alejami przebiegło ponad 1500 uczestników! (fot.Park Śląski/facebook)
Z Pól Marsowych w Parku Śląskim ruszyła ósma edycja Biegu Wiosennego. To jedna z najważniejszych imprez biegowych na Śląsku. Parkowymi alejami przebiegło ponad 1500 uczestników! (fot.Park Śląski/facebook)

– Cieszę się, że Park Śląski podtrzymuje tradycję Biegu Wiosennego, a szczególnie, że Stadion Śląski może być metą końcową tego wspaniałego biegu. Myślę, że kolejne w kolejnych latach będzie jeszcze więcej uczestników, a Bieg Wiosenny wpiszę się na stałe w kalendarze biegaczymówił Prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera

W biegu łącznie nagrodzonych zostało 39 osób, w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. Sponsorem nagród finansowych dla zwycięzców open jest Park Śląski. W dekoracji udział wzięła prezes Parku Śląskiego Agnieszka Bożek oraz prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

 

źródło: Park Śląski
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obostrzenia w Polsce: kolejne województwo z ograniczeniami! Zamknięte hotele i galerie handlowe

Śląskie: Rozkopali podziemia kościoła. Nie spodziewali się tego, co tam znaleźli! [WIDEO]

Niedzielski: Święta wielkanocne będą takie jak rok temu. Czekają nas kolejne ograniczenia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close