Oglądaj w TVSRegion

W programie „Fabryki w Polsce” odwiedzamy Katowickie Wodociągi!

W kolejnym wydaniu programu „Fabryki w Polsce” przekonamy się, jak produkowane są dzbanki filtrujące wodę. Odwiedzimy także Katowickie Wodociągi.

 

Jak działają wodociągi i w jaki sposób powstają urządzenia filtrujące wodę? Sprawdzimy to w TVS już we wtorek 19 kwietnia. W programie „Fabryki w Polsce” w TVS w każdy wtorek podglądamy procesy produkcji w polskich fabrykach.

Premierowe odcinki programu emitowane są w każdy wtorek o 17:30 w TVS.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

 

Pod lupą: urządzenia filtrujące wodę

Woda z kranu w wielu miejscach w Polsce nadaje się do picia. Ma wiele zalet – między innymi posiada minerały, takie jak wapń i magnez. Wodę można jednak dodatkowo filtrować, aby podnieść jej jakość i walory smakowe.

Głównym zadaniem filtrów do wody jest usuwanie mogących w niej występować niepożądanych substancji – takich jak chlor lub nadmierna twardość – tłumaczy Filip Makówka, członek zarządu w Grupie Formaster S.A. – Filtry Dafi dodatkowo potrafią wzbogacać wodę w jony magnezu bądź zmieniać korzystnie jej pH na wyższe, co ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Żeby na własne oczy przekonać się, jak produkowane są urządzenia filtrujące wodę, razem z kamerami programu „Fabryki w Polsce” wybraliśmy się w odwiedziny do ich polskiego producenta – firmy Formaster Group z Kielc. Firma jest właścicielem marki Dafi.

Zajmujemy się produkcją filtrów, dzbanków oraz butelek filtrujących – mówi Andrzej Pająk, kierownik produkcji w Grupie Formaster S.A. – W ciągu roku jesteśmy w stanie wykonać około 10 milionów wkładów, w zależności od zamówień.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku i na Instagramie!

Facebook Instagram

 

Odwiedzamy Katowickie Wodociągi!

Woda to podstawa codziennego funkcjonowania. Łatwy dostęp do niej pozwala nam się umyć, gotować czy też prać. Zawdzięczamy to złożonemu systemowi, który każdego dnia obsługują setki osób. W programie „Fabryki w Polsce” sprawdzimy, jak woda dostarczana jest do odbiorców, a także w jaki sposób oczyszczane są ścieki. Żeby się o tym przekonać, odwiedziliśmy Katowickie Wodociągi.

Katowickie Wodociągi dostarczają wodę do około 300 tysięcy mieszkańców Katowic, jak również 160 tys. mieszkańców Śląska i Zagłębia, którzy codziennie przyjeżdżają do pracy w Katowicach – tłumaczy Stanisław Krusz, prezes zarządu Katowickie Wodociągi S.A. – Dostarczenie wody odbywa się naszymi wodociągami o długości około 1000 km, a odbiór ścieków naszymi urządzeniami kanalizacyjnymi o długości około 760 km.

Posiadamy cztery oczyszczalnie ścieków o najwyższym standardzie – kontynuuje. – Dbamy o ochronę środowiska naturalnego człowieka.

Woda, którą na co dzień używają mieszkańcy Katowic, pochodzi prosto z Jeziora Goczałkowickiego. Przyjrzymy się, w jaki sposób jest transportowana i oczyszczana w programie „Fabryki w Polsce”.

Program zostanie wyemitowany we wtorek 19 maja o 17:30 w TVS.

 

ZOBACZ NA WŁASNE OCZY, JAK POWSTAJĄ PARÓWKI MARKI SOKOŁÓW!

Fabryki w Polsce: Zobaczcie, jak powstają parówki! marki Sokołów!

Marlena Borczyk

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

https://tvs.pl/informacje/restauracje-salony-kosmetyczne-i-fryzjerskie-znowu-otwarte-co-sie-zmienilo/

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek? Możliwe, ale pod pewnymi warunkami

1Prawie 220 nowych przypadków i kilka ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane MZ

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close