KrajRegion

Koniec z obowiązkiem noszenia maseczek? Decyzja zapadnie dziś lub jutro

Dziś lub jutro poznamy termin ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni w poszczególnych województwach – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, wypowiedział się w kwestii zniesienia obowiązku noszenia maseczek. Decyzja ma zapaść dziś lub jutro.

Myślę, że dzisiaj lub jutro zapadnie decyzja – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się do terminu wprowadzenia nowej regulacji.

Szef resortu zdrowia zastrzegł przy tym, że ostateczna decyzja zależna będzie od sytuacji epidemicznej w danym województwie.

Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada – wyjaśnił Szumowski.

Jak twierdzi szef resortu zdrowia, duże ogniska zakażeń w Polsce zostały już opanowane. Oprócz województwa śląskiego, liczba nowych przypadków nie jest duża.

Zakrywanie ust i nosa przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki obowiązuje w Polsce od 16 kwietnia. Ma to na celu ochronę innych osób, przed ewentualnym zarażeniem koronawirusem ze strony osób przechodzących COVID-19 bezobjawowo.

Źródło: Radio ZET, RMF24.pl, onet.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zasady funkcjonowania placówek oświatowych i żłobków [AKTUALIZACJA 25.05.2020]

Koszmar w Rybniku! Matka wyrzuciła 11-miesięczne dziecko oknem! W jakim jest stanie?

Landrynki wciąż uziemione. WIZZ AIR wydłuża zawieszenie lotów do i z Polski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close